Mlynská dolina-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Prosim o nevypinanie semaforu na krizovatke Mlynska dolina a Valasska, pri Kauflande na noc, alebo aspon posunutie casov zapnutia a vypnutia. Krizovatka je nebezpecna, priechod pre chodcov prechadza cez 5 jazdnych pruhov - co je v rozpore s predpismi na neriadeny priechod (>4 jazdne pruhy) cize je otazka kto taketo nastavenie, vypinanie riadenia na noc povolil. Navyse sa tu naprosto nedodrzuje maximalna povolena rychlost a v smere na Patronku je krizovatka a priechod za zakrutou. Velmi nevhodne je semafor obzvlast na noc vypinat, celkovo tento zlozvyk je tazko pochopitelny. Semafor je synchronizovany s krizovatkou Patronka, benefit vypnutia na prejazdnost je teda takmer ziadny, a sposobuje vazne bezpecnostne rizika. Tiez je krizovatka plne pripravena na dopytove dynamicke riadenie a vo vyspelom svete je dlho pouzivane aj riesenie ze krizovatka moze byt vo vypnutom rezime a len dopytom chodcu sa zapne - cize chodec ma volbu ci prejde cez vypnuty semafor alebo ho aktivuje, co je tiez mozny kompromis a uz napriklad pouzivany vo vikendovom rezime pre elektricky na Hlavnu stanicu, ked elektricka aktivuje a zapne inak vypnuty semafor.

16. marec 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
17. marec 2022

jajboli

Súhlas s podnetom. Ten prechod ku kauflandu je schovaný za zákrutou, autá sa tam hlavne večer valia veľkou rýchlosťou. Tu by sa riadenie križovatky nemalo vypínať.
18. marec 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, ktorého prijatie týmto potvrdzujeme. Pridelili sme ho kolegyniam a kolegom, ktorí majú riešenie danej agendy v kompetencii. O priebehu riešenia Vás na základe obdržaných stanovísk budeme priebežne informovať.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
29. marec 2022

Matko

Musím podporiť tento návrh. Podľa normy STN 736110 je síce povolené mať priechod pre chodcov v dĺžke až do 6 jazdných pruhov, ale za podmienky, že je zabezpečený. Navyše je tu zhoršený rozhľad v smere od ZOO a pravidelné prekračovanie rýchlostí jazdy. Tu sa fakt hodí nepretržitá prevádzka signalizácie (priľahlá križovatka Patrónka je tiež tuším v režime 24/7). Kľudne by tu mohla byť v čase 21-6 plná dynamika s preferenciou nočákov (bez koordinácie - nízke intenzity dopravy) a v čase 6-7 sa spracuje semidynamika tak ako je v súčasnosti 7-21.
29. marec 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Barbora Peregrim
Odkaz pre starostu
[email protected]
15. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme preverili, súčasné vypínanie cestnej svetelnej signalizácie bolo navrhnuté vzhľadom na otváracie hodiny nákupného centra do 21:00. Po konzultácií so správcom cestnej svetelnej signalizácie sme rozhodli o predĺžení prevádzky cestnej svetelnej signalizácie do 22:00. Návrh na úpravu prevádzky bol predložený na Krajský dopravný inšpektorát a po schválení sa uvedená zmena prevádzkového času križovatky zrealizuje.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
27. jún 2022

Vladimír

Katastrofa. Naozaj, nemám čo dodať. Semafory po meste sú v noci bez nejakej koncepcie niektoré zapnuté a niektoré vypnuté, no tento, kde sa chodí peši nám predĺžite až o hodinu. Ďakujem.

Nerozumiem prečo teda, keď už preferujeme individuálnu dopravu a živíme dogmu, že auto nemôže byť zdržané (čo je tak trocha v rozpore s tvrdením vedenia mesta), nemôže byť použitý ten model, že si chodec križovatku na "dopyt zapne".

Fakt, za chodcov v tejto lokalite dávam mestu známku 5-

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania