Obťažujúce neónové osvetlenie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený

Herňa na Komárnickej ulici nainštalovala blikajúci neónový pútač, ktorý výrazne svieti do okien okolitých budov non-stop a ruší nočný kľud.

01. december 2014

Karol

Ja osobne by som tie herne na sidsliskach zrusil, aj vo Zvolene sa o to pokusali vid. http://zvolen.sme.sk/c/7312782/cielom-peticie-proti-herniam-je-aj-to-aby-sa-problem-systematicky-riesil.html
09. december 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Stavebný úrad začal v predmetnej veci konanie o dodatočnom povolení a vyzval vlastníka na podanie žiadosti o dodatočné povolenie spolu s potrebnými dokladmi


kancelária starostu
09. december 2014

Braňo

takže to mám chápať tak, že niekto si niečo vybuduje bez povolenia, ruší tým svoje okolie - a zodpovedné orgány neriešia, ako tento subjekt potrestať a ako zrušiť nepovolenú "prístavbu", ale namiesto toho riešia, ako to dodatočne zlegalizovať ?!!!
09. december 2014

Dan

To je fakt vysmech. Namiesto toho aby nariadili okamzite odstranenie idu pomahat porusovatelovi zakona....a okrem toho som myslel ze novy stavebny zakon zakazuje dodatocnu legalizaciu....toto sa moze fakt stat len tu...toto je cisty bordel, fuj....hnus
11. december 2014

jjj

Tak toto je sila naozaj, ved podnet znel jasne Obťažujúce neónové osvetlenie predsa a nie o tom, ze je to nelegalne !!! LUdom vadi ze to neonove svetlo je priliz silne a obtazuje to predsa ked do bytu nam svieti fialove psycho svetlo ako keby sme boli v centre Las Vegas.
Niekto v tej kancelarii starostu by sa mal naucit citat s porozumenim.
23. december 2014

Dana

Občiansky zákonník v § 127 ods. 1) uvádza, že vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného, okrem iného nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov svetlom.
07. február 2015

Mik

Tak toto je vysmech obcanovi.
"Vadi Vam ze Vam svietia rovno do okien? No dobre, tak sme ich teda poprosili aby Vam nadalej svietili ale vybavili si na to povolenie.. nemate za co!"
10. február 2015

Dana

p. Ružovičová to nahlásila už 8.9.2014, odvtedy s tým vôbec nepohli.
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/11886/prilis-rusive-svetlo-reklamy-z-herne-na-komarnickej-ulici
13. marec 2015

Dana

No konecne!! Uz je dole :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania