Priechod

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

Chcem sa opytat ci je mozne obnovit vodorovne znacenie priechodu a doplnit chybajucu zvislu znacku pred priechodom oproti Tatra city na Cernysevskeho ulici v Petrzalke,aby tam neparkovali vozidla a bolo mozne bezpecne prechadzat

04. december 2014

Jožo

To, že bude vyznačený priechod neznamená, že na ňom nebudú autá parkovať, bežne sa to v Bratislave deje.

Zákon 8/2009 v paragrafe 25, ods. 1, písmeno d) hovorí: Vodič nesmie zastaviť a stáť na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,

Takže treba volať políciu, nech robí, to čo má.

Mimochodom, tá značka na fotke vpravo pred priechodom neoznačuje práve priechod pre chodcov?
05. december 2014

London

Dobre som sa pobavil... skus sa prejsť po Petržalke a vysvetli to MsP :-)
ale áno máš plne pravdu
05. december 2014

London

Dobre som sa pobavil... skus sa prejsť po Petržalke a vysvetli to MsP :-)
ale áno máš plne pravdu
05. december 2014

andrej

No ta značka chýba v opačnom smere. Viem,že chýba najmä vodorovné značenie po celom meste,ja som dal podnet z môjho okolia,lebo tade denne chodím. Btw skúšal som raz dotyčného osloviť,načo mi povedal,že priechod nevidno a on tam bude stáť 5 minút.
22. január 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
IP6 priechod pre chodcov, zvislú dopravnú značku doplníme, vodorovné obnovíme za priaznivých klimatických podmienok a v závislosti od množstva pridelených financií na vodorovné dopravné značenie na rok 2015.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania