Vodorovné značenie

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený
meno
Ľuboš Ryšavý 08. decembra 2014

Už dlhšie pozorujem pravidelné odťahovanie áut ktoré nedodržia 5 m vzdialenosť od prechodu pre chodcov pri kruhovom objazde na mylnských nivách 44. Stačilo by podľa mna ozančiť vodorovným značením miesto kde sa nemá parkovať a vodiči by to rešpektovali. Mesto však radšej pravidelne odťahuje, napriek tomu že práve odťahovka pravidelne spôsobuje najväčšie dopravné komplikácie blokovaním komunikácie.

08. december 2014

pelotón

Keď natrepanec ("potrebujem sa autom natrepať pár krokov od cieľa a bez platenia") nepozná zákon, ktorý ho oprávňuje viesť motorové vozidlo, tak to nie je problém značenia. Či myslíš, že pred každým priechodom pre chodcov by mala byť ešte duplicitne špeciálna značka, zakazujúca parkovanie 5 metrov pred ním, a pre istotu ešte aj na ňom, aj zakazujúca otáčanie a cúvanie na ňom?
Pre ostatných účastníkov premávky je to v momente odťahu určite nepríjemná situácia (motoristi, chodci), ale spôsobil ju práve ten sebecky arogantný vodič.
09. december 2014

expert

ale no tak peloton, naco by mali vodici ovladat tolko hluposti... ved staci pridat plyn a ist tam kam potrebujem a nie zaoberat sa dakymi znackami, pravidlami. ved to je aj tak len pre blbcov :D
09. december 2014

Porubsky

Klasicka alibisticka cinnost odtahovky.
V BA sa takto arogantne parkuje vsade, ale "pani" z odtahovky nakladaju len tam, kde to je pre nich najjednoduchsie.
09. december 2014

Klára

Keď máte vodičák, máte ovládať pravidlá cestnej premávky. Keď ich neovládate, nesadajte ani za volant. To máme mať pod každou dopravnou značkou legendu, že čo značka znamená? Keď sa neodťahuje, je zle, keď sa odťahuje, je zle. Pritom je to jednoduché - poznať a rešpektovať pravidlá - na to chodíme do školy aj do autoškoly atď.
10. december 2014

Jaro

Je to strasne, ale velka cast vodicov nepozna dopravne predpisy, lebo VP ziskali za uplatky. Potom ani netusia ze porusuju predpisy.
10. december 2014

Klára

Tak potom nech si zaplatia za odtah pekne ked nepoznaju predpisy. A je vybavene.
11. december 2014

Jaro.

Tak.
11. december 2014

Odtahovak

Som zvedavy, kedy pride odtahovka konecne aj na: Mraziarenska/Klincova, Zelinarska/Klincova a Klincova/Ruzova dolina. Vrchol krizovatky a prechod pre chodcov je tu pre soferov neznamy pojem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania