Štúrova-kôš-nevhodne umiestnený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Rhonda 12. apríla 2022

Situácia o 11:50.
Smetiari chodia skoro rano. Kontajnery boli prázdne, ale zapáchali.
Kedy majú byť odstránené z verejného priestranstva? Nemali by platiť poplatok za využívanie verejného priestoru?
Prechádzka popri zapachajucich kontajneroch nie je príjemná.

Btw. Toto je v Starom meste častý problém.

12. apríl 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
13. apríl 2022

jajboli

Toto je problém v celom meste, OLO by malo upozorniť majiteľov nehnuteľností že odpadkové koše je nutné vykladať v deň odvozu (max. večer pred odvozom) a odstrániť čo najrýchlejšie z chodníka. Bohužiaľ sa rozmohlo že niektoré odpadkové koše (dokonca aj hnedé) ostávajú celé týždne na chodníkoch pred domami. Veď keď sa nikto neozve, prečo by to dávali do dvora.
V najhoršom sa povyhrážať pokutami za zaberanie ver. priestoru, chodníky sú plné áut ("ďakujeme" p. primátor že ste si vybavili predĺženie parkovacieho bordelu), teraz aj košov. A chodci aby absolvovali prekážkovú dráhu. Naozaj bordel hodný nejakej Ugandy.
27. apríl 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Administrátor Bratislava-Staré Mesto
Odkaz pre starostu
[email protected]
13. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, ktorého prijatie týmto potvrdzujeme. Pridelili sme ho kolegyniam a kolegom, ktorí majú riešenie danej agendy v kompetencii. O priebehu riešenia Vás na základe obdržaných stanovísk budeme priebežne informovať.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie životného prostredia

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
18. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v čase kontroly sa nádoby na mieste nenachádzali. Predpokladáme, že nádoby boli vytiahnuté na ulicu na čas potrebný na odvoz odpadu.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
18. máj 2022

jajboli

Tomu vravím riešenie len abny to od zadku odpadlo. Čo tak urobiť jednoduchú plagátikovú alebo PR kampaň a upozorniť majiteľov nehnuteľností aby si odkové koše odkladali čo najskôr do svojich dvorov (alebo budov), lebo chodníky sú pre chodcov a koše spolu s autami tvoria prekážky chodcom, pre ktorých je to jediné bezpečné územie? Prosím magistrátnych zamestnancom aby hľadali riešenia nie výhovorky. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania