Fedákova-osvetlenie-nevhodné (silné a pod.)

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený

Vo vnútrobloku je zvolený absolútne nevhodný typ osvetlenia, ktorý vytvára silný svetelný smog a oslňuje bytové domy a jednotlivé byty. Žiadame o výmenu osvetľovacích telies. Stĺpy verejného osvetlenia sú v dobrom stave a netreba ich vymieňať. Ďakujeme za porozumenie.

02. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Podnet postupujeme na magistrát na vyriešenie. Správa verejného osvetlenia je v kompetencii magistrátu.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
02. máj 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
02. máj 2022

Vlado P.

Vážený pán prednosta Bagar, sledujem niekoľko podnetov týkajúcich sa osvetlenia v Dúbravke, jeden z tých starších som aj nahlasoval. Prosím, všimnite si, s akou vytrvalosťou príslušné oddelenie tieto podnety zväčša dlhodobo ignoruje a nerieši ich. Ľahko si to overíte. Ak je to možné, rád by som Vás poprosil, aby ste oddeleniu verejného osvetlenia oficiálne vyjadrili nespokojnosť kvôli nečinnosti a nekomunikatívnosti.
03. máj 2022

Boris

Vlado P.
Tento boj neplánujem prehrať. Pokiaľ sa tomu nebude venovať Magistrát, tak pôjdem cestou RÚVZ, posudkov, atď.
Výmena osvetľovacieho telesa nie je taká nákladová položka, že by to ohrozilo hospodárenie mesta (stĺpy VO sú v poriadku).
Spávať pri takomto "slnku" je skutočne škodlivé a pomôže len výmena, resp. vonkajšie žalúzie, ktoré z izieb urobia doslova jaskyňu.
03. máj 2022

Viliam

Problém je starší keď ešte bývalý primátor nedoriesil zmluvu so Siemensom, ta už chvalabohu skončila a súčasne vedenie vytvara komunitný podnik pod ktorý bude patriť aj verejne osvetlenie, už prebieha po meste inštalácia LED svietidiel a antracitovy náter stlpov, v ďalších etapách bude treba vymieňať aj podzemné káblové rozvody osvetlenia, samozrejme rokmi zanedbané veci sa nedajú spraviť ihneď ale pokrok oproti bývalému vedeniu už tu je
04. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, ktorého prijatie týmto potvrdzujeme. Pridelili sme ho kolegyniam a kolegom, ktorí majú riešenie danej agendy v kompetencii. O priebehu riešenia Vás na základe obdržaných stanovísk budeme priebežne informovať.

S pozdravom
Kto? Oddelenie osvetlenia, sietí a energetiky

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
23. august 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

popis podnetu je pravdivý a mesto sa s ním plne stotožňuje.
Kolegovia a kolegyne z oddelenie osvetlenia, sietí a energetiky odvádzajú výbornú prácu. Bohužiaľ, jej výsledky zatiaľ nie sú viditeľné pri údržbe a v rozvoji sú viditeľné len čiastočne. Problémom je zmluva so Siemensom, ktorú sme zdedili. To tu aj bolo spomenuté.
Guľové svietidlá sme už v meste začali vymieňať. Ide o najnevhodnejší typ svietidiel (vysoká kazovosť, vysoký svetelný smog, nízka efektivita) a preto sme začali obnovu osvetlenia práve odstraňovaním týchto svietidiel. Viac sa dozviete tu: https://bratislava.sk/blog/vznika-novy-mestsky-podnik-technicke-siete-bratislava-do-konca-roku-2025-zmodernizuje-osvetlenie-v-hlavnom-meste
Termín riešenia tejto lokality zatiaľ nevieme, ale pokúsime sa o riešenie v priebehu budúceho roka.

S pozdravom,
Kedy? 2023

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
23. august 2022

Vlado P.

Prosím, nedráždite s vyjadrením, aká "výborna" je práca oddelenia osvetlenia. Je frustrujúce sledovať, že k mnohým neriešeným podnetom ohľadne osvetlenia sa nikto nevyjadruje. Možno sa niečo nedá ľahko opraviť, ale ako to máme vedieť, keď nedostávame žiadne vysvetlenia, žiadne výsledky preštrenia, žiadne predpokladané termíny.
27. august 2022

Boris

Lenže ste začali vymieňať guľové svetlá v takých lokalitách, ktoré nemajú priamy vplyv na obytné zóny. Je teda zrejmé, že radšej investujete zdroje a kapacity do marketingových lokalít ako do lokalít, ktoré priamo ovplyvňujú život obyvateľov. Takže máme čakať minimálne rok v svetelnom smogu a doprosovať sa o výmenu 10 svetiel. Mohli ste mať stovky hlasov voľbách.
07. marec 2023

Boris

Prosím ovopätovné zaslanie. Za takmer rok sa nevyriešilo absolútne nič a stále spíme pri dennom svetle.
08. marec 2023

Odkaz pre starostu

Podnet bol odoslaný Hlavnému mestu SR Bratislava,

s pozdravom,

Pavla Rachelová
pavl[email protected]
22. jún 2023

Boris

Prosim preposlať na Technické siete.
23. jún 2023

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
23. jún 2023

Odkaz pre starostu

Podnet bol odoslaný zodpovednej inštitúcii,

s pozdravom,

Pavla Rachelová
pavl[email protected]
11. september 2023

Boris

Mesto stále týra obyvateľov. Vymeniť pár kusov lámp je v BA asi nadštandardný luxus.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania