Šafárikovo námestie-zástavka MHD-nadbytočná tabuľa

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení

Nadbytocna cedula na zastavke - naco tu mame modularne systemy, ked ich nikto nepouziva?

04. máj 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
05. máj 2022

Jaroslav

Čo tu máme?
05. máj 2022

Martin Uváček

Oznacnik je takto umiestnený preto, že ak nočný autobus zastane pri oznacniku električky vpredu, tak odbočujúcich električka prichádzajúca od nábrežia by ho zachytila (autobus je širší). Preto sa oznacnik pre autobus posunul viac dozadu, aby netrcal do jazdnej dráhy odbocujucej elektricky.
05. máj 2022

Michal

Sofer snad vie kde ma zastavit. Zbytocne sa takto kupuju a instaluju 100ky znaciek. A niekto to musi platit.
05. máj 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
05. máj 2022

Boris

Umiestnenie označníka rieši zákon a nie mudrlanti na sociálnych sietiach. Ak sa do toho nevyznáš, tak sa do toho nestaraj ⚠️
05. máj 2022

Peter Oravec

Dobrý deň, Boris,
v slovenčine sa dá iba "vyznať v niečom", ale nedá sa "vyznať do niečoho".
Takže keď sa nevyznáte v jazyku, nemali by ste ho používať.
Hlúpy argument, že? Ale presne taký istý ako ten Váš.
S pozdravom.
05. máj 2022

Boris

Ak sa nevyjadruješ k meritu podnetu, tak tu zbytočne nespamuj. 👍
05. máj 2022

Peter Oravec

Borisko, kedy sme si potykali? S pozdravom.
05. máj 2022

Boris

🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
06. máj 2022

jajboli

Toto značenie je naozaj nezmysel, rovnako ako tabuľa zástavka pre zástavkou s označníkom. Nerozumiem prečo sa tieto nezmysly nezrušia, keď zástavka má označník. Len je to zahlcovanie mesta značkami a vodič to reálne nemá šancu stíhať sledovať.
06. máj 2022

Boris

Lebo ak je zastávka v jazdnom pruhu musí byť označená dopravnou značkou Zastávka. Označník rieši iná legislatíva. Nie je to výmysel DPB alebo mesta, ale tvorcov legislatívy, technických predpisov a noriem. Pripravované technické predpisy, ktoré sú momentálne v pripomienkovom konaní navrhujú vo všeobecnosti ešte viacej dopravných značiek🤷🏻‍♂️
06. máj 2022

jajboli

Jasné že to rieši legislatíva, len by sa (KDI) konečne malo inšpirovať cudzinou, stačí zájsť do Rakúska kde je výrazne menej značiek. U nás má miestami človek pocit že projektant dostal všimné od výrobcu značiek (viď fotku).
06. máj 2022

Boris

Ak je raz v zákone, vyhláške, technickom predpise alebo norme uvedené, že tam značka musí byť tak projektant, KDI a správca komunikácie to musia rešpektovať. To či s tým aj vnútorne súhlasia, je už o niečom inom. 🙃
07. máj 2022

jajboli

Boris, to ste žiadnu novinku nenapísal. Ide skôr o to že naša polícia a KDI zaspalo dobu. Bohužiaľ, Slovensko má k vyspelým krajiínám ďaleko (napr. aj v prístupe bezpečnosti cyklistov alebo vymáhaniu dopr. značenia-inštaláciu kamier v BUS pruhoch).
10. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi pekne ďakujeme za nahlásenie podnetu. Týmto Vám potvrdzujeme jeho prijatie a už sa ním zaoberá príslušné oddelenie. Veríme, že Vám odpoveď prinesieme čo najskôr.

Odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania