Gercenova - poškodený stĺpik v tráve

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení

Dobry den, davam do pozornosfi poskodeny stlpik na gercenovej. Stoji iba tak provizorne v trave.

13. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý večer, Tomáš.
Ďakujeme za podnet, chcem Vás však poprosiť o vysvetlenie, aký problém tu nastáva. Stĺpiky zabraňujú prejazďovaniu, konkrétny na tráve prejazďovaniu cez zeleň. Z fotiek a popisu mi nie je jasné, o čo žiadate. Ďakujeme za vysvetlenie, želám ešte krásny večer.

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
14. máj 2022

Tomáš

Ten uplne lavy ma byt na betone prilepeny, len sa odlepil a teraz stoji volne na trave.
14. máj 2022

Peter Oravec

Dobrý deň,
chcel by som doplniť, že osadenie stĺpikov v zeleni je v rozpore s Manuálom verejných priestorov Metropolitného inštitútu magistrátu mesta Bratislavy:
https://mib.sk/wp-content/uploads/2022/04/MIB_Principy-a-standardy-stlpikov-v1_02.pdf
a to konkrétne s týmito ustanoveniami manuálu:
- Strana 9: Zahradzovacie stĺpiky neumiestňovať v zeleni. V zeleni používať jednu z foriem ochrany zelene v zmysle Princípov a štandardov zelene v meste resp. Princípov a štandardov starostlivosti o zeleň, aby sa zabránilo parkovaniu a pojazdu autami v zeleni.
- Strana 11: Osádzanie stĺpikov v zeleni je neprípustné.
- Strana 33: Stĺpiky neosádzať do zelene.
- Strana 36: Zahradzovacie stĺpiky neumiestňovať v zeleni.
Bolo by možno dobre, keby zamestnanci samosprávy poznali pravidlá, ktorými by sa mali riadiť.
S pozdravom.
16. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za doplnenie podnetu a objasnenie.
U kolegov preveríme možnosti vrátenia stĺpiku na betónovú časť.

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
21. máj 2022

Mmm Msm

stlpik odstranili z betonu a presunuli kosci. nevedeli prejst okolo skratili si cestu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania