Šintavská - potrebná údržba detského ihriska

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Anna Kováčiková 17. mája 2022

Dané ihrisko by potrebovalo údržbu. Konkrétne:
- jedna bránka sa otvára veľmi ťažko, musí sa až celou silou vykopnúť, aby sa otvorila a druhá bránka je celá uvolnená.
- piesok v danom ihrisku by sa zišiel vymeniť a doplniť
Tiež v rámci daného ihriska by bola vhodná obnova a doplnenie hracích prvkov, najnovší má už 4 roky a ostatne hracie prvky sú ešte oveľa oveľa staršie.
Vzhľadom na to, že v letných mesiacoch je tam dost slnečno nad pieskoviskom - zvážiť tienidlo nad ním. Ďakujem.
Chcela by som zároveň touto cestou veľmi pekne poďakovať za rýchle a promptne riesenie mojich podnetov a kvalitne odvedenú prácu :)

18. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet, preverí ho pracovníčka príslušného referátu.
Kto? Referát investičných činností

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
24. jún 2022

migel001

Pridavam sa k podnetu - donedavna (asi rok, dva dozadu) bola v strednej casti ihriska velka preliezka pre trochu vacsie deti, ktora bola z nejakeho dovodu asi demontovana. Mysleli sme si, ze docasne, ale uz je z toho dlhodobo a tento prvok tam celkom chyba...poprosim o opatovne doplnenie. Dakujem
13. júl 2022

Anna Kováčiková

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať o stave môjho podnetu, ktorý som podala, takmer pred 2 mesiacmi. Zatial sa v rácmi tohto ihriska nic neudialo, pričom aspoň minimálne tienidlo nad pieskoviskom by bolo potrebné riešiť urgentnejšie, aj vzhľadom na dané mimoriadne teplé obdobie.
Ďakujem
14. júl 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, migel a Anna.
Ospravedlňujeme sa za neskorú reakciu.
Opravu bránok, doplnenie piesku a osadenie tienidla nad pieskovisko zabezpečíme v najbližšej dobe.

Herný prvok pre staršie deti, ktorý uvádzate, bol demontovaný v 06/2021 (nie dva roky dozadu), a to na základe revíznej správy z dôvodu konštrukčných nedostatkov a nesplnenia potrebných technických noriem. Komplexná revitalizácia detského ihriska, vrátane doplnenia/výmeny herných prvkov, je predbežne plánovaná na rok 2023. Dovtedy budeme na detskom ihrisku zabezpečovať len nevyhnutné opravy a základnú údržbu.

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
28. august 2022

Anna Kováčiková

Dobrý deň,
oprava bránok (aj keď len čiastočná), doplnenie piesku bola sice vykonaná, za čo ďakujem. Tienidlo nad pieskovisko však nebolo bohužiaľ osadené ani do dnešného dňa, pričom je už koniec leta. Podnet som dávala pred viac než 3 mesiacmi a mamičky s deťmi mali na danom ihrisku po celé leto len veľmi malú ochranu pred slnkom. Som trochu sklamaná. Možno by sa mohlo z dlhodobejšieho hľadiska zvážiť nasadenie stromu, ktorý tam kedysi bol a tienil na väčšiu časť ihriska.
30. august 2022

Viera

Detské ihrisko počas letných horúcich dní, pokiaľ nemá zabezpečené tienenie stromami alebo iným spôsobom, je prakticky cez deň nepoužiteľné. Bolo by naozaj vhodné presne podľa návrhu, viď vyššie, vysádzať vhodné stromy.
30. august 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
z kapacitných i časových dôvodov sme zatiaľ k doplneniu ďalších tienidiel nepristupovali, možnosti však preveríme u kolegov.
Kto? Oddelenie správy verejných priestranstiev
Kedy? september 2022

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
27. február 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
k osadeniu tienidiel na ihriská príde aj v roku 2023. Kolegom zašleme požiadavku na osadenie jedného z nich aj na toto VDI.
Kto? Oddelenie správy verejných priestranstiev
Kedy? jar 2023

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Bratislava-Petržalka
24. november 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý večer,

počet VDI s tieniacimi plachtami v roku 2023 bol 15:

VDI Ševčenkova
VDI Jasovská
VDI Bzovícka
VDI Andrusovova
VDI Mlynarovičova
VDI Žehrianska
VDI Starhradská
VDI Holíčska
VDI Budatínska 63
VDI Haanova
VDI Medveďovej
VDI Budatínska 25
VDI Znievska 9
VDI Rovniankova
VDI Šášovská

Ihrisko na Šintavskej nie je medzi navrhovanými ihriskami na doplnenie tienidla.

Zvyšné požiadavky z podnetu boli vybavené/vysvetlené.
Kto? Oddelenie správy verejných priestranstiev
Kedy? 2023

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Petržalka
26. november 2023

migel001

Dobry den, ako sme prosim vas prisli od
"...osadenie tienidla nad pieskovisko zabezpečíme v najbližšej dobe" z 07/2022 k
"Ihrisko na Šintavskej nie je medzi navrhovanými ihriskami na doplnenie tienidla" z 11/2023 ?
Aky je dovod, ak nam ho mozete prezradit? Znamena to, ze toto ihrisko bude opat v lete pocas dna nepouzitelne... my na neho chodievame s detmi napr. aj zo Strecnianskej ulice.
26. november 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v minulosti sme uvažovali nad variantom, že sa plachta osadí na každé z 55 verejných detských ihrísk v našej správe.

Po zvážení bol zoznam zúžený, pričom do neho na jar 2024 pribudnú aj ihriská, ktoré boli revitalizované a plachty nemajú, pričom nad pieskoviskom nie je tieň zo stromov.

Ihrisko na Šintavskej sa v navrhovanom zozname nenachádza, predpokladáme že z dôvodu dostatočného tienenia. Dôvodom môže byť aj prípadná chystaná revitalizácia ihriska, kde by provizórna inštalácia stĺpov nedávala význam.
Kto? Referát investičných činností
Kedy? 2023

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Petržalka
26. november 2023

migel001

Dostatocne tienenie urcite nemoze byt dovodom, kedze ihrisko je v letnych mesiacoch od rana do pobedia stale na slnku. Na kedy je teda prosim vas naplanovana revitalizacia?
26. november 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý večer,

dôvody preveríme u kolegov a kolegýň, dáme vedieť čo možno najskôr.
Kto? Referát investičných činností
Kedy? november/december 2023

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania