Zastávka MHD

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 14. februára 2012

chcel by som upozorniť na problém ktorý postupnou výstavbou na Hraničnej ulici bude čo raz väčší.Na úplnom konci Hraničnej ulici
býva mnoho ľudí a to aj seniorov.Obyvatelia majú na výber z dvoch možností ako sa dostať na zástavku MHD.Prvá možnosť je prejsť
úplne celú ulicu a ísť na zástavku trojejbusu č 208 či dokonca ešte ďalej na Gagarinovú na 201,202.Druhá možnosť je prejsť popri práve rozostavanej budove Mulino cez cestu ktorá nieje bezpečná čo dokazujú nehody dokonca aj tragické z minulosti a pokračovať pozdĺž dlhéj ulici neustále dávajúc pozor na kamióny a otvorený kanál na konci pomaly až po baumax a napojiť sa na MHD tam.Preto by som sa chcel Informovať či by pre obyvateľov nebolo možne umiestniť zástavku autobusu priamo niekde na ulici Hraničná .Ďakujem

16. február 2012

Daniel

Nič v zlom. Ale keby sa mali MHD zastávky stavať podľa potreby každého jednotlivca, tak by sa asi celý systém zrútil. Aj autobusové linky typu "až pred bránu" sa neodvedčili a ukázalo sa že sú nerentabilné. Tak isto by to bolo v tomto prípade. Myslíte si že DPB kvôli pár seniorom postaví novú trolejbusovú trať a tým vytvorí nezmyselný úsek trate alebo že kvôli tomu zavedie novú autobusovú linku? Kopa ľudí býva ďalej od zastávok MHD a musia to tiež prejsť. Nikto im nepomôže. Podľa mňa je táto požiadavky nezmyselná.
17. február 2012

anonym

V prvom rade som nemal na mysli zástavku pred bránu ale každopádne nie tak ďaleko ako je to teraz.trolejbus som spomínal iba v súvislosti z momentálnou vzdialenostou a je my jasné že nikto nebude stavať trolejové vedenie preto
som v žiadosti spomenul len autobus.Pár seniorov je Cca 200 ludí žijúcich v posledných 10tich bránach na ulici medzi ktorými sa nachádzajú aj seniori ktorým robí problém menšia vzdialenosť no aj tak su často nútení vstať a íst aj dalej.No to najdôležitejšie prečo som vôbec napísal túto požiadavku je to že či sa to niekomu páči alebo nie už dávno je to v pláne takže som sa chcel viac menej uistiť ako to bude.Posledné čo som o planovanej MHD na ulici hraničná počul je že je celkom možné že práve spoj č 66 bude mať zmenenú či pre´dženú trasu.Ja chápem že tolké roky bez zástavky vydržali a tak dalšie vydržia
ale čo kolvek čo môže zjednodušiť ružinovčanom život stojí za to.
17. február 2012

Andrej

súhlasím. Aj ja som počul o plánovaní zástavky na Hraničnej.Osobne si myslím že je to celkom dobrý nápad.Nie každý človek má auto a v poslednom období aj tí čo autá majú využívajú MHD s dôvodu šetrenia.Čo by človek dal za to aby sa hlavne v takomto bláznivom počasí mohol odviezť do práce normálne a nie premrznút po ceste na zástavku.
29. marec 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

O tomto probléme vieme, už niekoľkokrát sme žiadali Magistrát, v ktorého kompetencii vec je, zriadenie novej zastávky na Hraničnej ulici.

S pozdravom

Zuzana Maturkaničová

riaditeľka kancelárie starostu
Miestny úrad MČ Bratislava - Ružinov
22. apríl 2019

Ružinov - Prievoz

Dobrý deň,
Prosím o opätovné preposlanie na magistrát či sa plánuje zriadenie novej zástavky na hraničnej ulici aj so spojitosťou s výstavbou bergamon kde sa postupne stahujú ľudia.
23. apríl 2019

Andrej

zastavka je planovana na ulici Mlynske nivy, cca medzi Nuppu I a Nuppu II. Stavat ju bude YIT. Papiere uz su na MU Ruzinov, bolo to aj na nastenke stavebneho uradu. Realizacia zavisi od "rychlosti samospravy", ako rychlo to povolia.

Co sa tyka linky, tam som sa dopatral len k neurcitym zisteniam, vraj tam bude chodit na otocku (pri technickych plynoch na parkovisku) autobus 66. Predstavit si to neviem :)
24. apríl 2019

Ružinov - Prievoz

Super ďakujem za informáciu Andrej skúsim si tieto veci dohladať. Každopádne by som poprosil admina aby to opatovne preposlal na magistrát nech sa nám k tomu vyjadrí za tých 7 rokov už by mohli mať odpoveď :)
25. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
magistrát sme v danej veci požiadali o stanovisko.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
25. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie mestskej mobility, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
30. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
s umiestnením zastávky na Hraničnej ulici momentálne neuvažujeme. V súčasnosti sa však pripravuje výstavba nových párových zastávok na ulici Mlynské nivy, v mieste jej napojenia na ulicu Hraničná. Mesto ich vybudovaním zaviazalo investora priľahlého obytného komplexu, v súčasnosti nazývaného ako projekt NUPPU, ktorý je vo výstavbe. Spolu so zastávkami dôjde aj k vybudovaniu obratiska v ich tesnej blízkosti na ulici Mlynské nivy. Vďaka týmto dvom zástavkám a novému obratisku bude možné, po ich dobudovaní, zaviesť do tohto územia jestvujúcu autobusovú linku, ktorá zabezpečí lepšiu dostupnosť obyvateľov priľahlých ulíc do územia s hustejšou sieťou liniek MHD.

Oddelenie mestskej mobility
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania