Bezohľadné parkovanie a poškodzovanie verejného majetku


Uzavretý
meno
Ľuboš 15. januára 2015

Zničené chodníky, vyjazdené koľaje v trávnatej ploche.Kritický stav po daždi, vyzerá to tam ako na oranisku. Šoféri si tu urobili "stále vyhradené miesta na parkovanie", čím celú lokalitu zdevastovali. Jazdia tu aj v doobedňajších hodinách, keď sú voľné parkovacie miesta na parkovisku. V prípade stretu chodca s autom sa jeden z nich musí uhnúť na trávu. "Autá nám tu jazdia po hlavách."

17. január 2015

angela

Milí spoluobčania, všimli ste si že podnety sa týkajú najmä nedisciplinovaných vodičov, ich parkovanie na chodníkoch, jazdenie po tráve, ničenie chodníkov, obmedzovanie chodcov. A reakcia MČ je aká? Hľadá! Hľadá riešenie ktoré nikdy nebolo, nie je a nebude, pretože sa nechce! Snáď až samotní chodci a obyvatelia domov, pred ktorými tie autá parkujú prestanú byť tolerantní.
19. január 2015

Miriam

riesenim je zvacsit kapacitu parkovania, teda spravit parkovacie miesta, kedze komunisti neplanovali, ze ludia budu vlastnit tolko aut a parkovat pred panelakmi po niektori svoje aj firemne auticko. Zial aj na ukor travnatych ploch.
19. január 2015

Juraj

Miriam:Ľuboš jasne napísal,že tadiaľ jazdia aj keď SÚ VOĽNÉ PARKOVACIE MIESTA NA PARKOVISKU !!!To pre mňa znamená,že sú pohodlný priesť určitû vzdialenosť k autu,najradšej ho mať pred bytovými dverami.Angela má pravdu,naozaj sa nahneváme a prestaneme byť tolerantní a nie len k tomuto,ale aj k okrádaniu,bitiu,zabíjaniu zo strany jednej skupiny obyvateľov,pretože ani toto vedenie štátu nijak razantne nerieši.Zaviesť vo všetkom riadnu nekompromisnú represiu a policajti by si na pokutách na výplaty zarobili,lenźe to by aj terajší museli na uliciach BYŤ!
19. január 2015

Peter

Miest je naozaj nedostatok, ale parkovanie na trave a pred vchodmi do schodist je cisto drzost a pohodlnost.
03. február 2015

Odpoveď samosprávy

Nesprávne parkovanie a ničenie majetku - na to je tu je predovšetkým mestská polícia hlavného mesta, ktorá má dohliadať na dodržiavanie predpisov, s činnosťou ktorej v takom stave a situácii, akej je, nemôžeme byť asi nikto spokojní.
Mestská časť Petržalka sa snaží v rámci možností situáciu riešiť - na mnohých miestach sme osadili zábrany, či už na chodníkoch, spevnených plochách či v tráve, ale ani to niektorí nerešpektujú, ničia tieto zábrany a tým spôsobujú ďalšie a ďalšie škody a zvyšujú náklady. Zábrany však všade nemôžu byť.
Petržalka sa preto pripravuje na zavedenie novej parkovacej politiky, ktorá – podľa nás – môže byť jediným systémovým krokom, ako zaviesť isté pravidlá a tým poriadok na verejných priestranstvách a ako vrátiť chodníky chodcom a zároveň ako chrániť zeleň. Bude to chcieť veľa trpezlivosti, ale aj pochopenia zo strany vodičov, ale veríme, že ideme správnym smerom.

mestská časť BA-Petržalka
01. august 2019

Odpoveď samosprávy

V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania