Budova ohrozujúca chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Vyriešený
meno
Lučenič 22. februára 2012

Na Štefánikovej ulici už roky chátra a špatí ulicu i priľahlé námestie s prezidentským palácom budova s číslom popisným 1. Upozorňujem však v prvom rade na to, že stav tejto budovy už dlhšie bezprostredne ohrozuje chodcov na frekventovanom chodníku. Pred pár mesiacmi som bol svedkom pádu kusov muriva z podhľadu konštrukcie strechy priamo na miesto po ktorom denne prechádzajú desiatky chodcov! Dovoľujem si vyjadriť názor, že konštatovania o plánovanej rekonštrukcii nie sú pri súčasnom akútnom stave dôležité (štúdia visí na webe). Vyzývam pracovníkov miestnej správy aby sa o súčasnom alarmujúcom stave sami na mieste presvedčili a bezodkladne voči vlastníkovi budovy prijali také opatrenia, ktoré okamžite zamedzia ohrozovaniu chodcov (siete, lešenie alebo aj dočasné uzavretie chodníka). Taktiež upozorňujem, že majiteľ budovy nevykonáva žiadnu zimnú údržbu tohoto chodníka čo priložené fotografie tiež dokumentujú (stav deň po zasnežení).

23. február 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nakoľko objekt na Štefánikovej č. 1 je v súkromnom vlastníctve, doporučujeme sa v predmetnej veci (stav budovy) obrátiť na Stavebný úrad mestskej časti Bratislava - Staré Mesto (štátny stavebný dohľad), Vajanského nábr. 3, Bratislava. A ohľadne neudržiavaného chodníka pred týmto objektom obrátiť sa na Oddelenie životného prostredia mestskej časti Bratislava - Staré Mesto.

S pozdravom

Ing. František Griščík
vedúci oddelenia technického zabezpečenia budov
Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy
23. február 2012

Odkazprestarostu.sk

Podnet bol preposlaný MČ Staré mesto.
07. marec 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Stavebný úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto ako orgán štátneho stavebného dohľadu v zmysle zákona vykonal obhliadku objektu a zaslal vlastníkom stavby výzvu na vykonanie opatrenia – opravu strešnej rímsy.

S pozdravom,
Tomáš HALÁN
06. apríl 2015

Odkaz pre starostu

Dnes, 6. 4. 2015, bol zaslaný podnet, ktorý je duplicitný s týmto podnetom. Text a fotografie pripájam ako aktualizáciu.

Pôvodný text: „Nebezpečné odpadávanie omietky a muriva rovno na chodník. Bez zabezpečenia, s výrazným nebezpečenstvom úrazu chodcov.“
06. apríl 2015

emem

Stavebný úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto by aj po troch rokoch mohol opäť skontrolovať, či podnet na opravu bol vykonaný, alebo sa na neho kašle a tým pádom predmetnému vlastníkovy prípadne uložiť pokutu. Alebo sa vážne čaká, pokiaľ kus tehly niekoho neprizabije? Nie je to hanba ?????
17. marec 2017

Peter Poštolka

budova prešla kompletnou rekonštrukciou, hneď je na ňu lepší pohľad. podnet by som označil za vyriešený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania