Opustený zdevastovaný stánok na Stromovej

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Peter Oravec 26. januára 2015

Na Stromovej ulici pri Jakubíkovej ulici na zastávke MHD je opustený zdevastovaný stánok PNS. Bolo by asi vhodné ho odstrániť?

07. september 2015

Peter Oravec

Bez odpovede, bez riešenia, bez zmeny.
30. september 2015

Rudolf Kusý

Ak je to na Stromovej, tak pozemok môže patriť súkromníkovi, prípadne magistrátu, určite nie mestskej časti.

S úctou


Kusý
30. september 2015

Rudolf Kusý

Ak je to na Stromovej, tak pozemok môže patriť súkromníkovi, prípadne magistrátu, určite nie mestskej časti.

S úctou


Kusý
08. október 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Ako nás informoval správca komunikácie majetkovoprávnym šetrením bolo zistené, že stánok na Stromovej ulici je umiestnený na pozemku parc. č. 5750/92, k.ú. Nové Mesto (LV č. 3373), ktorý nie je vo vlastníctve hlavného mesta. Na základe uvedeného je potrebné za účelom odstránenia stánku kontaktovať vlastníka pozemku, Hlavné mesto SR Bratislava môže riešiť odstránenie stánkov len v prípade, ak sú umiestnené na pozemkoch vo vlastníctve hlavného mesta.

Oddelenie komunikácie a marketingu
08. október 2015

Peter Oravec

Som presvedčený, že zákon, najmä stavebný zákon, poskytuje dostatok možností, aby sa s tým dalo niečo robiť. Kde je vôľa, tam je cesta.
18. október 2016

Peter Oravec

Búda a problém boli posunuté iba o niekoľko metrov ďalej. Ale problém ostal.
Je lož magistrátu, že nemôže nič robiť s týmto podnetom. V stavebnom zákone aj v cestnom zákone má dostatočne veľa paragrafov a povinností, podľa ktorých má konať, ak je aj na pozemkoch iných vlastníkov neporiadok, špina, neudržované stavby a pod. Takže milý magistrát, konečne prestať klamať a začať niečo robiť, prosím.
04. apríl 2017

David Rau

Rovnako aj tento stanok je odstraneny

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania