Zdevastovany chodnik Ruzinovska

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený

Chodnik plny obrovskych dier a znacne znicena zastavka, obzvlast jej obrubnik

17. február 2015

rytier brázda

A toto je prosímpekne ešte aj chodník s povolenou jazdou cyklistov po ňom! To je dielo tých cezpolných predstavitelov na úrade našej mestskej časti, ktorí sa tým ešte chvália - papierovým "rozvojom" cyklistiky a vraj cyklistických trás. Ako to má vedieť taký chodec, že ho tu bude od chrbta ohrozovať mamľas idúci aj 30-40 km/h, míňajúci ho v nebezpečnom odstupe len pár centimetrov? Ako to má odhadnúť, keď je potrebné tu navyše obchádzať tieto jamové krátery? Ako sa dá chodcovi vôbec prechádzať po chodníku (od slova "prechádzka", byť na prechádzke - teda pri relaxačnej chôdzi na vzduchu medzi kúskom zelene) bez toho, aby sme boli stále pred niečím v strehu (automobil osobný, dodávkový, nákladný, bicykel, motocykel, kosačka, oprotiidúci chodci idúci tlačiaci sa na zvyšku chodníka ktorý im zabrali prv menovaní; ďalej jamy, krátery, bahno, štrk, ľad, odpadky, výkaly...)? No tu v Ružinove sa to ostatné roky naozaj NEDÁ! Že neďakujeme.
21. február 2015

huňady

Zabudli ste ešte:žobrajúci bezdˇák,bezd´ák pýtajúci sa vás,kde je tu kostol,obchod...doplňte dľa lubovôle,bezdˇák tlačiaci káru s odpadkami z našich kontajnerov.Tu sa slobodne už prechádzať jednoducho nedá.Všetka svoloč sa hrnie sem ,a čo my z toho?
27. február 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet.Uvedený úsek nepatrí do našej správy.. Predmetne chodniky budoval kedysi Obvodny narodny vybor v akcii Z a nikdy ich do spravy mesta neodovzdali.

Oddelenie komunikácie a vzťahov s verejnosťou
28. február 2015

Brázda

Tá odpoveď je skutočne vari zo sféry sci-fi neuveritelnej bájky. Tam kde "nám" to ako nástupníckej organizácii nevyhovuje, tam sa odvoláme na neexistujúcu organizáciu, ktorá to "niekomu" písomne a konkrétne neodovzdala. A tam kde nám to vyhovuje, tam sa za babku (alebo ani to nie) nadobro zbavíme celej budovy a pozemkov Obvodného národného výboru Bratislava II, hoci aj ten bol vystavaný z vtedajších daní občanov a možno aj čiastočne cez akcie Z, a teraz už nepatrí im, ale akýmsi súkromníkom, ktorí tu nechajú výhradne parkovať akurát zbohatlícke detičky - či už na ohradenom parkovisku (kedysi súčasť ObNv BA II), alebo priamo na chodníkoch v parku. Alebo na chodník ktorý "nám nepatrí" udelíme povolenie pre jazdu cyklistov. Duchaprosto geniálne, však? Pokračovanie Hlavy XXII a Kocúrkova v jednom.
S takýmto prístupom sa niekto zamestnal na úrade mestskej časti, alebo na magistráte? Hájiť verejnoprospešné záujmy miestne príslušných obyvateľov? No nádhera a potěš koště, takéto odovzdanie sa predstieranej bezmocnosti riešiť veci. Takto asi budeme čakať, kým sa celý chodník prepadne, pretože dávno neexistujúci ObNV už nikdy nikomu nič neodovzdá. Alebo budeme čakať, že tí ktorí zadarmo postavili chodník prežili, a ako dedkovcov ich povoláme do povinnosti chodník doživotne opravovať.
Ten verejne platená osoba sa totiž pod svoje vyjadrenie ani nijak neidentifikoval, ani menom, ani úradom, len: "Oddelenie komunikácie a vzťahov s verejnosťou, Zodpovednosť za riešenie: Iné ".
01. február 2016

Ladislav Dudor

takže milé mesto má v pláne úplne odignorovať tento chodník??? zjavne je pre nich problém vyriešený tým, že je pomenovaný a ďalej sa tváriť, že s tým sa nedá nič robiť? to naozaj dokážete vy, "naši" úradníci vôbec večer zaspávať, keď v priebehu dňa sa brodíte v takomto bahne neschopnosti, neochoty a diletanstva???
26. marec 2016

Viva Aqua

Môj predchádzajúci príspevok zmizol ...
???
Čo to má znamenať ?
-----------------

Super, že ten chodník nikomu "nepatrí" ...
A kto to tam namaľoval ako Ružinovskú cyklotrasu ?
Teda to je skôr trasa pre samovrahov.
Už sa tam spamätajte na to miestnom úrade, lebo okrem šikanovania vlastných obyvateľov tam skoro nič nerobíte.
Stav toho životu nebezpečného cyklochodníka je taký už roky !
26. marec 2016

Viva Aqua

Sorry, zistil som, že zmazané to nebolo.

Jednalo sa o rovnaký podnet tu :
Výtlky na Ružinovskej ulici/chodník
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/26254/vytlky-na-ruzinovskej-ulicichodnik
02. jún 2016

Michal Orlicek

Rozbombardovany chodnik Ruzinovska

Dobry den, chcel by som dat do pozornosti, chodnik pozdlz celej Ruzinovskej od zastavky Astronomicka v smere do mesta je v hroznom stave. Je velmi obtiazne sa prechadzat po deravom chodniku s kocikom, nehovoriac o tom ze je to uz nebezpecne. V prilohe je nazorna foto.
Ocenil by som co mozno najskorsiu napravu
Miso
27. apríl 2018

Richard

Asi najhorší chodník v Európe - Ružinov

Toto je asi najhorší chodník v Európe, možno na svete. Stačí pozrieť foto.
Miesto: Ružinovská ulica, Ružinov, Bratislava. Od konečnej električiek až po Štrkovecké jazero.

Len čo ja si pamätám, tento stav je tam asi 20 rokov, a len sa zhoršuje. Tiež tam chýba cyklochodník, vyznačený na jednej strane chodníka - to má zmysel ale až po jeho kompletnej rekonštrukcii.
O problémoch ktoré tento stav spôsobuje pre matky s kočíkmi, korčuliarov, cyklistov a samozrejme chodcov zrejme nemá význam hovoriť...
30. september 2018

Nacbo Ynmynona

Vyriešené. Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania