Furdekova - Vozdidlo bez TK, EK - BA063HI

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Roman 20. februára 2015

Na ulici Furdekova dlhodobo stoji nepouzivane vozidlo s EC BA063HI.
Vozidlo nema ziadnu nalepku o platnosti TK a EK. Podla udajov dostupnych na Internet TK aj EK boli platne do 17.09.2013.
Kedze MÚ Petržalka nemoze vozidlo hned odstranit, mal by nezodpovedneho majitela pokutovat za neplatnu TK a EK v zmysle platnej legislativy.

25. február 2015

Odpoveď samosprávy

Po preverení situácie pracovníkom oddelenia životného prostredia budeme informovať o ďalšom postupe.
Pre usmernenie doplňujeme nasledovné, rovnako ako v podnete č. 14871: mestská časť BA-Petržalka v takýchto prípadoch nie je oprávnená konať až do doby, kým vozidlo nie je vyradené z evidencie polície a vôbec nemôže udeľovať pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu, ani za nesprávny spôsob jazdy alebo nesprávne parkovanie.

mestská časť BA-Petržalka
06. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Zákon č. 223/2001 Z. z. o odpadoch nám dovoľuje odstraňovať vozidlá kategórie M1 a N1, t. j. vozidlá osobné do počtu prepravovaných osôb 8 + 1vodič a nákladné do 3500 kg. Pretože vozidlo Avia patrí so kategórie N 2, nemáme právo riešiť uvedené vozidlo.

mestská časť BA-Petržalka
22. október 2018

Martin U

Vozidlo bolo už dávnejšie odstránené. Podnet vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania