Parkovanie a smetné koše na chodníku za Samoškou

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Jan Bakos 20. februára 2015

Chodník za predajňou Samoška/reštauráciou U deda je pravidelne kompletne zaplnený parkujúcimi autami, dokonca sú na ňom umiestnené aj smetné kontajnery.

25. február 2015

Maniac

Je to sukromny pozemok az po plot zo skolou
26. február 2015

Dr. Mindirini

V zákone o cestnej premávke predsa nie je žiadna výnimka pre súkromné pozemky, musia sa ním riadiť všetci na verejne prístupných komunikáciách. Takisto v ňom nie je výnimka pre dodávkarov, nákladné autá, stavbárov, kosačky, a aj tak sa všetci menovaní denne dopúšťajú na chodníkoch, zeleni, na cestách, desaťtisícov priestupkov z titulu svojej "ja-potrebnosti".
02. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň ,
ďakujeme za Váš podnet.
V zmysle ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, § 52, ods. 2) môže vozidlo na chodníku zastaviť a stáť len vtedy, ak ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,50 m. Kontrolu dodržiavania ustanovení tohto zákona má v kompetencii polícia. Podnet sme im zaslali so žiadosťou o vykonávanie kontrol v danej lokalite, je však aj na obyvateľoch, v prípade, že tam vozidla parkujú, treba operatívne volať mestskú políciu.
Čo sa týka umiestnenia kontajnerov, uvedené sme už riešili. Kontajnery sú umiestnené na chodníku, z dôvodu, že nie je iná možnosť ich v okolí umiestniť.
Aktuálna situácia je taká, že na komunikácii by tvorili väčšiu prekážku.



kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania