Aká je toto stavba?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
jass 25. februára 2015

Začala vyrastať niekedy koncom roka 2014 medzi budovou poriadkovej polície Bratislava II a tou budovou na obrázku vpravo (kedysi to bola v čase výstavby tuším čierna stavba, neviem ju inak opísať).
Celý čas nemala žiadne označenie, aké vždy bývajú pre všetkých verejne na stavbách viditelné na tabuli (stavebník - jeho názov, povolenie číslo a kým udelené, rozsah a názov projektu/stavby, začatie a ukončenie...). Teraz už navonok finišujú, ale iste ešte nebudú mať skolaudované.
Ako je možné stavať tu anonymne bez zverejnenia - vyvesenia takejto oznamovacej tabule? Bola táto stavba niekde prístupne zreteľne zverejnená aj na stránkach MČ ružinov.sk ?
Zahusťuje sa ňou už beztak nešťastný sotva bezpečný príchod peších obyvateľov do/z obchodu lidl zo západnej strany cez jeho príjazdové cesty, ktorými jazdia aj kupujúci na zákaznícke parkovisko, aj stovky zamestnancov centrály Lidla na ich parkovisko, aj autá polície (popri tom, že novodobo tradične sa neustále zahusťuje Ružinov - už len tá obrovská celoslovenská centrála Lidla ktorá sem nepatrične "pristála" pred pár rokmi priamo na ustálené sídlisko, a okolité nové stavby v okruhu pár desiatok metrov navôkol hovoria za všetko) .

25. február 2015

Ciernostavebnik

Aká je toto stavba?
No cierna predsa!
26. február 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Na uvedenej stavbe náš stavebný úrad vykonal operatívny štátny stavebný dohľad na stavbe : "Administratíva a jedáleň" na Polárnej ulici, BA II (od strany veľkopredajne Lidl). Na predmetnú stavbu bolo vydané stavebné povolenie č.j. SÚ/CS 20673/2014/3/HŠT zo dňa 01.12.2014, právoplatné 07.01.2015 – zmena dokončenej stavby. V podmienkach stavebného povolenia nebolo uložené , aby stavebník na viditeľnom mieste označil stavbu, napriek tomu bol požiadaný aby tak urobil .kancelária starostu
26. február 2015

jass

Vďaka za odpoveď, ako však je možné, že k tejto stavbe nemožno nájsť nijaký záznam-oznam na stránkach Ružinova?
Bez vašej dnešnej odpovede by to nebolo vôbec možné, no ani s vašou odpoveďou sa mi stále nezobrazili výsledky vyhladávania, ani prehladávania: podla dátumov 1.12.2014 http://chod.sk/bnjn4 , podla čísla stavebného povolenia, ani podla ulice, či názvu "Administratíva a jedáleň".
Tiež že je umožnené nevypísať podrobnosti o stavbe na tabuľu je pomerne prekvapivé, doteraz každá stavba ktorú som videl, takouto informačnou tabulou disponovala, a tak mi ani nenapadlo že sa dá v tomto vyberať si, či sa príslušiaci info-oznam vyvesí, alebo nevyvesí.
Podrobnosti som si chcel pozrieť aspoň cez ruzinov.sk, pretože stále neviem kto je stavebník, a tiež či je pravda, čo o stavbe hovorili bezprostredne susediaci obyvatelia, že má ísť o krčmu.
S tými stránkami je asi potrebné "niečo spraviť", aby nekomplikovane prístupne poskytovali všetky verejné informácie miestnym obyvateľom - či už pri ich "listovaní", tak aj pri vyhladávaní. Takto niektoré záležitosti vyzerajú, akoby podliehali určitému zámernému stupňu zatajenia.
27. február 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
stavebné povolenie nebolo zverejnené na webe z dôvodu, že z hľadiska stavebného zákona sa nejednalo o verejnú vyhlášku. Ide o rekonštrukciu jestvujúcej budovy.

kancelária starostu
27. február 2015

jass

Na stránkach máte v zozname povolení uverejnené množstvo stavebných úprav v bytoch, dostavieb balkónov (t.j. v jestvujúcich bytoch) a podobné drobnosti oproti takejto prestavbe, potom je občanovi ťažké dešifrovať kľúč kedy sa na stránkach Ružinova niečo zverejní, a kedy sa tam iné vôbec neobjaví, a nemáme šancu sa o stavenisku nič dozvedieť.
02. marec 2015

Ingrid

tak asi stavebný úrad nepozná svoje povinnosti :
1. - každá stavba musi mať označenie !!!
2. a nastalo dalšie porušenie zákona ods. 5 § 3 SP
, a to že každý začiatok treba ohlásiť, aby VEREJNOST mohla byť informovaná....ale SU asi NECHCE INFORMOVAT ....
citát zákona: čiže stačí spochybniť predmetné stavebné povolenie a dožadovať sa účastníctva, ak stavba je aj predmetom verejnosti....

Správne orgány sú povinné na úradnej tabuli
správneho orgánu, na internete, ak majú k nemu
prístup,prípadne aj iným vhodným spôsobom zrozumiteľne a včas informovať verejnosť o začatí, uskutočňovaní
a o skončení konania vo veciach, ktoré sú predmetom
záujmu verejnosti alebo o ktorých to ustanovuj
osobitný zákon. Pritom sú povinné ochraňovať práva
a právom chránené záujmy účastníkov konania a iných
osôb. Úradná tabuľa správneho orgánu musí byť nepretržite prístupná verejnosti.
03. marec 2015

Martin Patoprsty

Jass: v pripade zaujmu ma prosim kontaktuje na patoprsty.martin@gmail.com a mozeme spolocne hladat menovatela problemu a riesenia. Dlhodobo sa venujeme na Ostredkoch podobnym problemom, vratane skandalozneho zameru vystavby bytoviek v parku ci spornej dostavby spolocnosti Lidl.

Martin Patoprsty
OZ Nase Ostredky a poslanec MC Ruzinov
15. marec 2015

resumé

Tak podla MÚ MČ Ružinov, ktorý s jeho zamestnancami najprv túto stavbu defacto tajil cez všetky (ne)dostupné prostriedky,ide o "jedáleň". Nuž a na stavbe je už nápis "Pub & restaurant" s otváracími hodinami v niektoré dni až do noci 01:00 hod. Fakt "jedáleň" a naozaj pravdivé kvalitné informácie z miestneho úradu (ako obvykle)... Takže skutočne tu išlo o krčmu,ako už vedeli skôr z vlastných zdrojov obyvatelia najbližšieho činžiaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania