Chybajuce znacenie pre priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Jana 05. marca 2015

Na Dolnozemskej ceste v Petrzalke (v blizkosti Interstore.sk) bol v minulosti vyznaceny vodorovnym znacenim priechod pre chodcov. Pocas poslednych rokov sa vodorovne znacenie na celej ceste obnovovalo asi 2x, ale priechod pre chodcov nebol obnoveny ani raz. Podmienky pre prechod su vytvorene stale (vid foto - prerusene vydlazdene ostrovceky), pricom ani zvisla znacka ani vodorovne znacenie nie je. Na foto c2 su oznacene v kruzkoch pozostatky znacenia z minulosti. Priechod je dost vyuzivany, kedze sa tadial prechadza na hradzu (cyklisti, korculiari...), psickari chodia vencit ku hradzi...
Bolo by mozne obnovit vodorovne znacenie pre tento priechod a osadit tiez zvisle znacenie?
dakujem

06. marec 2015

Ivan

To je to isté ako tu, prosím najprv nájsť staré diskusie a podnety.

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/11198/prechod-pre-chodcov-na-dolnozemskej-cestezehrianska
06. marec 2015

Peter

@Ivan
Priechod pri Zehrianskej je na inom mieste ako priechod pri Intestore.
09. marec 2015

Ivan

Ide o tú istú spoločne budovanú akciu a preto je to minimálne podobný podnet, tie úpravy boli robené naraz, ale pre prisťahovalcov, ktorí to nevedia a je im to jedno, to nedôjde.

Je to celé ilegálne.
A dúfam, že tam nikdy žiaden priechod nebude.
16. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Obnova, resp iná úprava je v štádiu riešenia. Nie je to otázka svojvoľného namaľovanie tzv. zebry kamkoľvek. Je na to daný proces zo zákona, musí byť vypracovaný projekt organizácie dopravy, ktorý musí mať predovšetkým súhlas Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru. Následne je možné vybudovať prechod. V zmysle noriem platných v SR by to malo byť s úpravou chodníkov a s osvetlením a dopravným značením, čo nie je zanedbateľná investícia, preto to nejde, aj vzhľadom na obmedzený rozpočet, tak rýchlo ako by sme si všetci želali. Keby to bolo v našich možnostiach, tak je tam prechod vymaľovaný na druhý deň. Musíme však, tak ako všetci rešpektovať pravidlá a zákony tejto krajiny.

Oddelenie komunikácie a marketingu
12. máj 2020

Martin Uváček

Stále v rovnakom stave. Možno by sa mali zaslepiť nájazdy keď tam teda priechod nebude.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania