Obnova osobného prístavu

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
KubaLover 22. marca 2015

Dobry den,

chcel by som sa spytat ako to vyzera s prestavbou osobneho pristavu v Bratislave. Pokial viem, mala sa zacat na jesen minuleho roka a stale sa nic nedeje. Dalsia hanba Bratislavy hned po hlavnej a autobusovej stanici. http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/osobny-pristav-v-novom-uz-o-dva-roky.html

23. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, predovšetkým je treba uviesť, že budova nie je majetkom mesta a preto hlavné mesto ani primátor nemá dosah na to, ako a kedy bude rekonštruovaná.

Stručne k osobnému prístavu:
Dňa 2.3.2015 bolo doručené do podateľne magistrátu hl. mesta SR záväzné stanovisko Pamiatkového úradu SR zo dňa 25.2.2015, ktorým bolo zmenené záväzné stanovisko KPÚ Bratislava zo dňa 13.6.2014, ktorým bola odsúhlasená projektová dokumentácia (PD) pre vydanie územného rozhodnutia "Modernizácia budovy osobného prístavu a exteriérových plôch promenády od osobného prístavu po Starý most, Fajnorovo nábr. 51/2 , Bratislava, vypracovanej ADOM.M Studio, Bottova 2, Bratislava, Ing.arch. Martin Paško a kol., máj 2014."

Podľa záväzného stanoviska Pamiatkového úradu zo dňa 25.2.2015 Pamiatkový úrad nesúhlasí s projektom úpravy predmetnej nehnuteľnosti. Projektovú dokumentáciu pre územné konanie je podľa tohto stanoviska potrebné spracovať v súlade s podmienkami rozhodnutia KPÚ Bratislava č. KPÚBA-2014/6713-3/17612/Fer zo dňa 3.4.2014.

K dnešnému dátumu nie je evidované na magistráte žiadne nové podanie ohľadne tohto investičného zámeru.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
23. marec 2015

igor

Pamiatkovy urad :-) pre strom nevida les. Cokolvek by vyrastlo namiesto tohto by bolo lepsie. Nebyt takehoto brzdenia, mozno by to bolo uz aj hotove...
25. marec 2015

Dan

Pamiatkovy urad, si robia srandu? Ved to je socialisticky hnus a ziadna pamiatka. Naozaj by bolo lepsie keby to tam uz stalo
30. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, dopĺňam ešte informácie o projekte:

Projekt "Modernizácia budovy osobného prístavu a exteriérových plôch promenády od osobného prístavu po Starý most" získal dňa 13. februára 2014 kladné záväzné stanovisko Hl. m. SR Bratislava, ktoré je podkladom k územnému rozhodnutiu. Na poslednom minuloročnom Mestskom zastupiteľstve Hl. m. SR Bratislava poslanci neschválili nájom predmetných pozemkov súvisiaci so stavbou novej odbavovacej haly prístavu spoločnosti Slovenská plavba a prístavy - lodná osobná doprava, a.s.

Krajský pamiatkový úrad vydal v júni 2014 súhlasné stanovisko, no na podnet občianskej iniciatívy Bratislava otvorene toto stanovisko preskúmal Pamiatkový úrad SR ako nadriadený orgán KPU a vydal 2. marca 2015 zamietavé stanovisko. Mestská časť Staré Mesto vydala na základe toho rozhodnutie o zastavení územného konania č. 537/7782/2015/STA/Klo. Toto ešte nie je v platnosti, pretože investor sa v zákonnej lehote 18.3.2015 odvolal. Preto nie je ešte o napredovaní projektu modernizácie osobného prístavu v Bratislave momentálne rozhodnuté.


Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
24. apríl 2015

Ján Hefty

Myslím, že dôvodom zastavenia je to, že pamiatkou je Národné múzeum vedľa, ktoré by bolo novou stavbou budovy prístavu kompletne prekryté. Okrem toho, prístav vôbec nie je v hroznom stave a porovnanie s Hlavnou stanicou nie je relevantné. Je to úplne štandardná staršia budova v prevádzkyschopnom stave. Väčší problém je to, že si pred ňou spravili parkovisko pre autá a turistické vláčiky, takže sa davy ľudí musia predierať pomedzi ne. Ale to nie je problém budovy ale problém kultúrnosti tohto národa.
13. marec 2016

KubaLover

Nejaky progres? :-)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania