Bordel na vychodnom

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený

Zaslal: Miro, 04. apríla 2015 Odoslané z mobilnej aplikácie

cestou od sou polygraficke na vychodne je velke mnozstvo skladok

09. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Postup a zodpovednosť pri zabezpečovaní odstraňovania odpadu uloženého v rozpore so zákonom o odpadoch (tzv. čierne skládky) stanovuje zákon č. 223/2001 Z.z. o odpadoch v znení neskorších predpisov (ďalej zákon). Kto zistí umiestnenie odpadu v rozpore so zákonom, je povinný to oznámiť okresnému úradu a obci. Okresný úrad na základe oznámenia začne konanie o zistenie osoby zodpovednej za umiestnenie odpadu resp. či vlastník pozemku nemal z uloženia odpadu prospech. Ak sa v konaní nezistí osoba zodpovedná za umiestnenie odpadu zodpovednosť za komunálny odpad a drobný stavebný odpad uložený v rozpore so zákonom o odpadoch na území obce podľa § 18 ods. 11 zákona má obec. Zhodnotenie alebo zneškodnenie iného druhu odpadu má zabezpečiť na vlastné náklady príslušný okresný úrad. Tento proces je časovo zdĺhavý a obvykle trvá viac ako šesť mesiacov.
Mestská časť Bratislava–Rača v zmysle citovaného zákona písomne oznámila Okresnému úradu Bratislava umiestnenie odpadu uloženého v rozpore so zákonom. Keďže sa tu nachádza aj iný odpad ako komunálny odpad (pneumatiky, náterové hmoty) rozhodnutie o jeho odstránení musí vydať okresný úrad, ktorý keď nezistí pôvodcu odpadu musí aj zabezpečiť odstránenie iného ako komunálneho odpadu


Ing. Jana Pešková
prednostka miestneho úradu
Mestskej časti Bratislava - Rača
09. apríl 2015

Miro

pred jednym ci dvoma rokmi som ten bordel nahlasoval prvy krat, odvtedy sa to tam len a len kopi, nik to tam nechodi pravidelne cistit ci kontrolovat a ludia to velmi radi vyuzivaju ako ciernu skladku...skuste byt trosku aktivnejsi
27. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Lokalita bola vyčistená.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania