Neprehladná križovatka na Tokajíckej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Peter 09. apríla 2015

Pri výjazde z Tokajíckej ulice na Sabinovskú je kvôli zaparkovaným vozidlám na chodníkoch, skoro nemožné vidieť vozidlá idúce po Sabinovskej ulici, ktorým treba dať prednosť. To spôsobuje kolízne situácie. Problém nevyriešili ani žltočierne stĺpiky osadené na chodníku zľava (viď obrázok), pretože vodiči často parkujú aj popri nich, čo spôsobuje ešte väčšie riziko, kedže viac zavadzajú vo výhľade. Situáciu by elegantne vyriešilo zrkadlo oproti (viď obrázok) ideálne sústava zrkadiel, aby bolo vidieť oba smery. Situácia je problematická najmä v ranných hodinách pracovného týždňa, keď je parkovanie najhustejšie.

09. apríl 2015

TvojTatko

podobne aj vyjazd z Presovskej na Sabinovsku kusok vedla
09. apríl 2015

Peter

Treba volat MP, lebo podla zakona 5m od ustia krizovatky je zakazane stat, takto daju par krat papucu nespratnikom a naucia sa tam neparkovat
09. apríl 2015

belo VII.

no ale oni to nemozu splnit lebo na to nemaju prachy:v uvodzovkach
09. apríl 2015

Ruzinovcan

MP je v danej lokalite volana casto, bez znamok zlepsenia. Situacia tu bola zla, este predtym ako otvorili krcmu Bokovka. Teraz je neunosna! Podla MU vsak ide len o zariadenie lokalneho vyznamu, a to ze sa tu zacina parkovat na travnatych plochach je OK. Nevraviac, ze zakaznici Bokovky pravidelne chodia do protismeru (zo Sabinovskej na Tokajicku). Je zazrak, ze sa doteraz nikomu nic nestalo. MU a MP boli na to opakovane upozornovani, ale tvaria sa, ze je vsetko v poriadku.
10. apríl 2015

Peter

Nechápem, kde tu je zlý rozhľad.
15. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
O stanovisko k podnetu sme požiadali referát územného plánu a regionálneho rozvoja a uvádzame:
Parkovanie v oblúku križovatky a v priestore 5m pred a za hranicou križovatky je v zmysle ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke dopravným priestupkom. Dopravné priestupky rieši polícia. Už osadenie dopravných kolov bolo duplicitným opatrením a parkovanie pri nich je obrovská drzosť. S osadením zrkadla nesúhlasíme, pôsobilo by to ako podpora nedodržiavania ustanovení zákona.





kancelária starostu
15. apríl 2015

Peter

Riešenie navrhované samosprávou je podobné ako riešenie veľa iných problémov v jej podaní. Však niekto iný je za to zodpovedný, niekto iný sa o to postará, polícia to rieši. Asi je lacnejšie postaviť tam každý deň policajta ako tam postaviť stroj (zrkadlo). A parkovacia politika sa tiež už rieši, Však času dosť. Tí ľudia, čo tam parkujú protizákonne by veľmi radi zaparkovali zákonne. Len tak ďalej pán starosta a spol. Kopte si naďalej cestu do svojho politického hrobu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania