Zriadenie priechodu pre chodcov, parkujúce autá Černyševského

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Fero 10. apríla 2015

Prosím o zriadenie priechodu pre chodcov v blízkosti zastávky Muchovo námestie na troch miestach a tiež o úpravu obrubníkov ktoré majú výšku až 22 cm a spôsobujú problémy mnohým chodcom.

Počas budovania električkovej trate a uzávierky Starého mostu je toto miesto veľmi frekventované a bude to tak minimálne do konca roka. Priamo pri obrubníkoch (v križovatke) parkujúce vozidlá znemožňujú pohodlný prechod týmto miestom a chodci tak vstupujú na vozovku.

10. apríl 2015

Ivan

Nechcete náhodou priechody každých 20 metrov?
Najlepšie bude, keď vyznačíme zebru všade, aby Vám bolo vyhovené...
Uvedomte si, že chodci môžu prechádzať aj mimo priechodu pre chodcov.
10. apríl 2015

Fero

Ale tu predsa nejde o to že by nemohli prechádzať mimo priechodu. Samozrejme že môžu. Len je prúser že kôli odparkovaným autám v križovatke sa musia motať po hlavnej ceste, lebo inak sa na druhú stranu nedostanú. Alebo sa preťahuju úzkou škárou medzi dvoma autami. To majú chodiť s kľúčikom v ruke a omylo pár krát zakopnúť?
Priechod nezabezpečí že budú chodci na zebre v bezpečí. Zabezpeči to že sa vodiči zaparkovaných áut nebudú mocť vyhovárať na:
- to nie je križovatka, ale vjazd na parkovisko
- nemáte certifikované meradlo, ja parkujem 5,01m od hrany križovatky
- tu sa všade takto parkuje, prečo nepokutujete ostatných atď.
a snáď aj tí najväčší ignoranti to preparkujú o 3 metre ďalej od obývačky než by chceli.

Parkuje sa vo veľkom aj na žltej čiare, lebo nikde predsa nie je stanovené z ktorej strany sa tam nesmie parkovať. Výhovoriek je milión.
16. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Ako nás informovalo naše odborné oddelenie,zavaznost problemu je dana tym, ze Cernysevskeho je teraz obchadzkova trasa kvoli stavbe ET aj pre autobusovu MHD, Tento stav je docasny,.Za stav zodpoveda investor stavby Metro a.s. Pracovnici odporučia odbornym referátom mesta dat pokyn Metru k zlepseniu podmienok dotknutych ucastnikov premavky na Cernysevskeho ul.


Oddelenie magistrátu a marketingu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania