Hluční harleyáci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Neriešený
meno
Pavol Fabo 05. júna 2012

Už aj tak dosť hlučnú "gagarinku" ešte viac umocňujú harley-áci, ktorých výfuky očividne (alebo skôr ušičujne) neplnia svoju funkciu. Extrémne je to hlavne počas slnečných víkendov.Pritom zákon o cestnej premávke v §4 2m hovorí jasne: "Vodič nesmie ... obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom..."

Prosím o riešenie problému.

08. jún 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, radi by sme pomohli, ale riešenie uvedeného problému nepatrí do kompetencie Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy.

Prevádzka Harley Saloon so sídlom na Rebarborovej ulici 1/A, ktorej sa, predpokladám, sťažnosť týka, sa nachádza na území a v pôsobnosti Mestskej časti Bratislava-Vrakuňa.

S problematikou prekročenej hladinu hluku sa treba obrátiť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Ružinovská 8, resp. na internetovej stránke http://www.ruvzba.sk/index2.html alebo na email: ba.podnety_staznosti@uvzsr.sk.

Povolenie na prevádzku a otváracie hodiny prevádzky určuje mestská časť, opakujem že v tomto prípade Mestská časť Bratislava-Vrakuňa.

Dodržiavanie dopravných predpisov môže riešiť iba dopravná polícia. Kontakty nájdete na stránke: http://www.minv.sk/?krajsky-dopravny-inspektorat-1.

Mgr. Marek Papajčík
Referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
11. jún 2012

Pavol Fabo

Prosim pekne odpoved dopravnej policie:
"V uvedenej veci - extrémnej hlučnosti dopravy sa prosím obráťte na príslušný obecný úrad, prípadne priamo na obecné zastupiteľstvo."
11. jún 2012

Odkazprestarostu.sk

@Pavol: podnet sme po odpovedi z Magistrátu preposlali aj na Ružinov, tak uvidíme, ako zareagujú.
01. február 2013

martin

treba ich strieľať ..... len mŕtvy harleyák dá pokoj

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania