Račianské mýto - bezdomovci, narkomani

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
peter 27. apríla 2015

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako sa rieši a bude ďalej riešiť problém s bezdomovcami a inými živlami na Račianskom mýte. Cez deň je takmer polovica lavičiek pri fontáne obsadená ľuďmi pod vplyvom alkoholu, prípadne drog. Na tie zvyšné sa človek bojí posadiť aby nedostal hepatitídu. Ako sa oteplilo, tak sa vzduchom začal šíriť smrad moču. Viem že sa tu zvyknú objavovať približne traja až šiesti policajti, ale práve kvôli policajtom sa narkomani začali tlačiť do brán okolitých domov. Ničia vstupné brány, zanechávajú tam po sebe použité striekačky, výkaly, porozbíjané žiarovky a je len otázkou času, kedy niekoho napadnú, či už v bráne alebo vonku na ulici. Fotku mám len ilustračnú, stiahnutú z internetu (http://www.banm.sk/park-na-racianskom-myte-dostane-95-tisic-eur-na-nove-osvetlenie/ a http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bratislava_Racianske_Myto_Fountain_LQ.jpg) Situáciu považujem naozaj za závažnú, preto by som bol veľmi rád ak by na môj podnet niekto reagoval. Ďakujem

05. máj 2015

Robert Puk

To isté máme pri Tescu v centre Koliby už celé mesiace. Bývajú tu v bytoch na 90 percent len starí ľudia, je tu klub dôchodcov..Všetci sa po zotmení boja vychádzať von.
07. máj 2015

peter

To je strasne :-( Tiez tu mame Tesco, chodia tam nakupovat, posedavaju pred nim, ale to mi az tak nevadi, ovela horsi su narkomani v branach. Od tych naozaj nevie clovek co ma cakat, casto su v brane aj styria naraz a stretnutie s nimi moze byt naozaj nebezpecne. Zvlastne je, ze su dni, kedy je park plny podobnych ludi a su dni, kedy ich je tam malo. Zatial sa mi nepodarilo zistit od coho to zavisi, pocasie na to vplyv velmi nema. Bohuzial do bran chodia stale, ci je pekne, ci je skaredo.
29. máj 2015

peter

Boli sme sa informovat na policii, co sa da robit s tymto problemom. Poradili nam aby sme vzdy zavolali policiu, lebo mozu byt nebezpecni. Policia prisla 15 minut po zavolani a chcela aby jej niekto prisiel dolu otvorit branu. Ak nie je clovek ochotny ist na chodbu, stretnut sa tam s narkomanmi, otvorit pred ich ocami branu policajtom, tak policiu ani nema zmysel volat. Narkomani sa vedia dostat do bran aj bez klucov, policia nie... Narkomani zacali chodit do bran uz aj cez den, takze sanca ze niekoho napadnu v brane je vyssia. Napadnut niekoho a utiect je otazka par sekund, policii trva prijazd ovela viac, navyse sa ani nevie dostat do brany. Dnes to jeden pravdepodobne prehnal a nebol schopny doplazit sa ani k fontane. Lahol si na zem doprostred cesty, odmietal sa pohnut, bol vulgarny a zahanal sa na ludi, ktori mu chceli pomoct presunut sa aspon na kraj cesty. Policia prisla az 20 minut po telefonate, po opakovanych hlaseniach, jeden mlady chalan mu zavolal sanitku, kedze pan sa prestal hybat a chalan mal strach o jeho zivot. Hliadka policie tu bola aj vcera. A bude chodit pravidelne, ale nic nevyriesia, vzdy len pridu, napisu si do papierov, ze tu boli a tym to konci. Viem ze nie je vela moznosti, co sa da spravit, ale mohli by napriklad posilnit hliadky aj so s vycvicenymi psami. Pripadne spolupracovat s OZ Vagus, kedze pravdepodobne vacsina tychto ludi je v okoli Racianskeho myta prave vdaka OZ Vagus. Vdaka tomuto zdruzeniu su sice najedeni, okupani, ale napriek tomu nebezpecni pre okolie.
18. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Mestská polícia v danej lokalite zabezpečila zvýšený výkon hliadkovej služby. Na základe zvyšujúcich sa sťažností od občanov prebehli policajné akcie zamerané na dodržiavanie verejného poriadku najmä neprispôsobivými osobami na Račianskom mýte v spolupráci s Obvodným oddelením PZ Nové Mesto – Východ. Počas uvedenej policajnej akcie bola vykonaná kontrola na dodržiavanie čistoty a poriadku, zákazu požívania alkoholických nápojov na verejnosti, obťažovanie a hrubé správanie neprispôsobivými osobami a kontrola dodržiavania Zákona NR SR č. 282/2002 Z. z V rámci riešenia uvedenej problematiky bolo o výpomoc požiadané aj Oddelenie kynológie MsP hl. mesta SR Bratislavy, ktoré poskytlo a poskytne priebežne svojich pracovníkov na zabezpečenie zvýšeného výkonu hliadkovej služby v nasledujúcich dňoch.V predmetnej lokalite už niekoľko rokov pôsobí príslušník Okrskovej stanice Mestskej polície Bratislava – Nové Mesto.
Svoje podnety môžu občania hlásiť telefonicky na telefónne číslo Centrálneho dispečingu Mestskej polície 159, na operačné pracovisko Okrskovej stanice Mestskej polície Bratislava – Nové Mesto 02/44634804 a aj na kontaktné telefónne číslo pracovníka, ktorý má predmetný okrsok pridelený a to 0902 921 197. Občania by svoje podnety mali hlásiť v čase, keď sa páchajú a keď je možné uvedené osoby pristihnúť pri páchaní protiprávneho konania. Spolupráca občanov, ktorí toto konanie vidia a včas nahlásia je pre pracovníkov MsP neoceniteľnou pomocou.


Jana Plevová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania