Šancová-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Juraj Petráš 12. júla 2023

Ako obyvatelia Šancovej ulice sa denne dostávame do nebezpečných situácií spôsobených ľuďmi, ktorí po chodníku na Šancovej ulici (staromestská strana) jazdia rýchlo a nebezpečne na bicykloch a kolobežkách. Mamičky s kočíkmi, dôchodcovia a obyvatelia so psíkmi sa musia vyhýbať bezohľadným ľuďom, ktorí rýchlo a nebezpečne jazdia po našej ulici. Obyvatelia sú denne v strese pri vychádzaní z vchodov svojích obytných domov. Aj napriek tomu, že je zakázané jazdiť bicyklami a kolobežkami po chodníkoch, tak na Šancovej ulici tento zákaz ľudia vôbec nerešpektujú.
Je to aj z dôvodu, že cesta na Šancovej nemá vyznačený pruh pre bicykle.
Táto situáciu by sa mala vyriešiť, napr: pridaním pruhu pre bicykle alebo čímkoľvek (napr nainštalovaním spomaľovačov) čo túto situáciu raz a navždy vyrieši.
Ďakujem

12. júl 2023

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
12. júl 2023

Vladimír

Na Karadzicovej majú cyklo pruh a napriek tomu im je to jedno a jazdia po chodníku a kontroly žiadne, takže si nemyslím, že nejaký cyklopruh situáciu zlepší.
12. júl 2023

Michal Raffay

Preto ako skúsený cyklista idem na cestu. Šancová ul. je pre odvážnych preto cyklotrasa by bola úplne super plus ideálne ak v tomto prípade bola úplne oddelená od cesty.
14. júl 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet, za ktorého nahlásenie ďakujeme, sme už preposlali kolegyniam a kolegom z príslušnému útvaru, ktorí sa budú snažiť vyriešiť ho v čo najkratšom čase. O ich postupe Vás budeme informovať.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie cyklodopravy

Oddelenie služieb občanom
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
17. júl 2023

Jozef Kováč

Pre nahlasovateľa: Na chodníku je dovolené jazdiť na kolobežke a aj na bicykli (deti+sprievod). Čo sa cyklotrasy týka myslím, že dochádzajúci do práce na bicykli budú iba radi ak si nebudú musieť vyberať medzi porušením zákony a ohrozením vlastného zdravia.
08. august 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dohliadanie na dodržiavanie Zákona o cestnej premávke je v kompetencii polície SR.
Šancová je komplikovaná dopravná tepna, kde stále hľadáme riešenie pre vedenie cyklistickej dopravy.
Osádzanie spomaľovačov na chodník nie je riešenie vychádzajúce v ústrety pešej doprave, nakoľko obmedzuje aj imobilných a kočíky.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie cyklodopravy
Kedy? Nasledujúce obdobia

Oddelenie služieb občanom
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania