Mlynské Nivy-parkovanie-nevyznačené miesta

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý

Dobrý deň. Navrhujem na tejto ceste vyznačiť pozdĺžne pakovacie miesta na ceste mimo chodníka. Ide o jednosmernú cestu s dostatočnou šírkou. Bez vyznačeného spôsobu parkovania sa vodiči obvykle prispôsobia už zaparkovaným autám a tie sú často väľkou časťou a zbytočne na chodníku, kde nezostáva podľa platného zákona o cestnej premávke ponechaná voľná šírka chodníka min. 1,5 m. Od 1.10.2023 podľa platnej novely zákona nebude povolené parkovať na chodníku, ak to nebude povolené dopravnou značkou, to však nemení nič na tom, že tieto autá už teraz porušujú pravidlá a riskujú papuče alebo odťah. Návrh s osadením značky a/alebo vyznačením parkovacích miest mimo chodníka by bol pre vodičov a chodcov win-win. Ďakujem

09. august 2023

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
10. august 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet, za ktorého nahlásenie ďakujeme, sme v tejto chvíli pridelili kolegyniam a kolegom, ktorí majú oblasť, ktorej sa podnet týka, v kompetencii. Obdržané stanoviská ohľadom jeho riešenia Vám sprostredkujeme.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie parkovania

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy.
29. september 2023

Andrej

Dobrý deň, je prosím nejaký posun v riešení? Ďakujem
29. september 2023

Jakub

co na tom chcete riesit? Ak zaparkujete vsetkymi 4 kolesami na ceste, pri okraji a v smere jazdy a zostane volny jazdny pruh 3 metre je to spravny dovoleny sposob parkovania. Ziadne znacenie nutne nie je.
29. september 2023

Jakub

vacsinou staci ze sa jedno auto postavi spravne a vsetci sa prisposobia
29. september 2023

Andrej

Jakub, ako vidíte na fotke, nikto tu (už roky) sám od seba neparkuje 4 kolesami na ceste, na úkor chodcov. Áno, prvý väčšinou určí správanie ostatných, ale nemám možnosť tu každé ráno na neho čakať aby som mu to poradil.
Preto som navrhol riešenie a čakám na odpoveď samosprávy. Ak sa situácia vyrieši zmenou legislatívy od 1.10., ok, rozumiem. Aj v tom zmysle môže znieť odpoveď samosprávy a podnet už nebude odôvodnený, ale 2 mesiace sa to neobjavila žiadna nová informácia, preto som si dovolil opýtať sa.
29. september 2023

Jakub

Na vyznacenie noveho znacenia je potrebny projekt a takejto ulici nemoze dat a ani neda MC prioritu ked maju co robit so sidliskami. Takze vyriesi sa to "samo" tak ze prvy angry chodec to da vypapucovat :-D Pripadne ocakavam ze to povedomie ze mozem parkovat aj na ceste a netreba sa vsade trepat na chodnik od dalsieho tyzdna vyrazne vzrastie.
02. október 2023

Andrej

Prikladám aktualizáciu k 2.10.2023, foto v prílohe.
10. október 2023

Jana P

mily necinny magisttrat, Podnet si mozete oznacit ako vyrieseny, Tie auta tam uz nestoja, Uz stoja o dva metre vedla, na travnatych plochach, Dnes okolo obeda som tade sla, Desiatky, ba stovky aut na zeleni, od kruhacu s Plynarenskou az po Baumax ci ako sa to teraz vola.
10. október 2023

Andrej

Je to tak, autá už na chodníku nestávajú, iba na ceste pozdĺž chodníka alebo kupodivu väčšinou tam nestoja žiadne autá.

Podnet môže byť uzavretý.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania