Opustená škôlka na ulici kpt. J. Rašu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení
meno
Pavol Miča 07. mája 2015

Dobry den, chceli by sme dat do pozornosti tuto budovu byvalej skolky na kpt. J.Rasu. Kazdy den tam chodia podozrive individua, hlavne tinedzeri. Vsade je spina a odpad, a zasahuju hasici 2 krat za mesiac kvoli poziaru odpadkov. Cakate ked to jeden den fakt zle dopadne? A vtedy sa zacne nieco s tym riesit? A pritom v Dubravke je nedostatok skolok...

11. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Miča,

o objekte bývalej škôlky na kpt. Rašu sme samozrejme dobre informovaní. Od začiatku tohto roka sa zaoberáme spôsobmi ako tento objekt prinavrátiť späť do života a ako ho využiť. Vlastníkmi objektu sú Ministerstvo vnútra a Slovenský červený kríž. Ako je z jeho stavu zrejmé ani jeden vlastník nemá žiadne plány s objektom a a neplánujú ani jeho ďalšie využitie. Jediný koho to skutočne trápi sme my, mestská časť Dúbravka. Preto sme už začiatkom roka vstúpili do rokovaní s jeho vlastníkmi a momentálne rokujeme o odkúpení tohto objektu do vlastníctva mestskej časti, čo by nám následne umožnilo jeho rekonštrukciu a opätovné využitie. Bohužiaľ rokovania s oboma inštitúciami si vyžadujú svoj čas. Mestská časť v súčasnosti zabezpečuje prostredníctvom Mestskej polície pravidelné monitorovanie objektu a jeho okolia.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ
02. november 2016

Mirka

Chatrajuci objekt na ul. Kpt. Rasu

Dobry den.
Objekt na ul. Kpt. Rasu kedysi sluzil ako skolka, aktualne schatrany.
Mesto / mestska cast pred 1-2 rokmi hovorili o rekonstrukcii opat na skolku, ked uz je ich nedostatok. V akom je to stave? Bude skolka alebo sa budeme este stale pozerat na ruiny budovy?
Vdaka.
03. november 2016

Odpoveď samosprávy

Ako som už uviedol, mestská časť ešte v roku 2015 uzatvorila dohody s bývalými vlastníkmi objektu, Slovenský červený kríž a Ministerstvo vnútra SR, o odkúpení objektu. Už niekoľko mesiacov čakáme na konečné podpísanie zmlúv zo strany Ministerstva vnútra SR a objekt potom prejde do vlastníctva našej MČ. Následne MČ bude riešiť ďalšie využitie tohto objektu.

O rekonštrukcii objektu na kpt. J. Rašu na škôlku sme nehovorili. Nová škôlka čoskoro vznikne v obdobne opustenom objekte na Fedákovej ulici, kde v novembri 2016 začnú rekonštrukčné práce a otvorenie škôlky je naplánované na september 2017. Takisto je nesprávna Vaša informácia o nedostatku škôlok v Dúbravke. V školskom roku 2016/2017 sme do našich 10 MŠ prijali všetky prihlásené deti s trvalým pobytom v Dúbravke.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania