Cyklotrasa Trencianska

Zodpovednosť za riešenie: STaRZ

V riešení
meno
Michal J 07. mája 2015

Rad by som upozornil kompetentnych na ich pohlad na preferenciu cyklisticickej dopravy v Bratislave.

Na Trencianskej ulici na krizovatke s Ruzovou Dolinou cyklistom opat stazili zivot. Namiesto toho aby presadzovali slubovanu preferenciu cyklistov aspon na cyklotrasach, dostali najnovsie na tejto krizovatke prednost auta. Chapem, ze ide o relativne frekventovanu a komlikovanu krizovatku ale preco sa to nedalo spravit opacne? Preco nemozu davat auta prednost cyklistom?

V realnom svete to tam fungovalo predtym tak, ze vodici aspon ako tak respektovali cyklistov. V tomto stave sa tam natlacia otacajuce a odbocujuc auta a uplne ucpu priechod pre cyklistov. Ehm pockat. Priechod pre cyklistov to vlastne uz neni!

Sam som aktivny vodic aj cyklista. Ale toto sa mi nepaci ano ako vodicovi auta a toboz nie ako cyklistovi.

Ziadam Vas, kompetentnych, dajte do do pariadku a spravte ti laskavo tak ako to ma vyzerat na cyklotrase - nech maju cyklisti prednost pred autami!!!

A to uz nehovorim o tom, ze ak by niekto z vas uvazoval aj krizovatka s Mileticovou by sa dala vyriesit v obojstranny prospech pre vodicov aut aj cyklistov. Stacilo by dat do prec to uzasne zabradlie a doplnit semafor pre cyklistov.

Dakujem!

10. máj 2015

František

Oveľa bezpečnejšie riešenie celej cyklotrasy vrátane križovatky s Ruživou dolinou navrhla Cyklokoalícia: http://cyklokoalicia.sk/2013/05/navrh-na-zlepsenie-cyklotrasy-trencianska/
Ako obvykle, neprešlo to cez Krajský dopravný inšpektorát, ktorý namiesto bezpečnosti sa zaujíma len o preferenciu individuálnej automobilovej dopravy.
12. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Čyklotrasa na Trenčianskej sa realizuje na základe schválenej dokumentácie.
Priechod cez Miletičovú sa bude realizovať v priebehu jun- jul 2015. Zábrany zmiznú a súčasťou zmeny bude aj úprava sveteknej signalizácie.
Katarína Szabová

Szabova
12. máj 2015

Michal J

Kvitujem plan na krizovatke s Mileticovou ale preto to neslo lepsie z pohladu preferencie cyklistov aj na krizovatke s Ruzovou Dolinou???

Mozete mi prosim poslat odkazy na oboznamenie sa so schvalenou dokumentaciou? Pripadne aj s vyjadreniami jednotlivych ucastnikov konania, preco sa na inkriminovaj krizovatke konalo taka ako sa konalo?
13. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Vážený Michal J.
Vzhľadom k tomu , že v prípade dokumentácie ide o veľký súibor, táto je aj s pripomienkami k dispozícii na STARZ-e , Junácka č.4, BA

Szabova
30. marec 2018

Nacbo Ynmynona

Pred všetkými kríženiami cyklochodníka je na cyklochodníku namaľovaná značka daj prednosť v jazde. Je to nelogické, keďže cyklista ide po hlavnej ceste a mätie to aj vodičov, ktorý ovládajú predpisy a dávajú cyklistom prednosť. Takže toto riešenie dokonca spomaľuje dopravu, lebo každý stojí a dáva prednosť tomu druhému. Žiadam vás o odstránenie týchto značiek, ktoré idú proti všetkým. Snažíte sa tým stále preferovať IAD na úkor všetkých ostatným, ale v tomto prípade ani to nefunguje.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania