Rozbitá dlažba na Hurbanovom námestí

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Peter Oravec 13. mája 2015

Na Hurbanovom námestí je zdevastovaná dlažba. na posledných fotkách vidno aj jeden z dôvodov: Napriek zákazu zastavenia parkujúce vozidlá.

17. jún 2015

Anonymný užívateľ

Dlažba na Hurbanovom námestí je opäť zničená

Dlažba na Hurbanovom námestí je opäť zničená, aj v oblasti priechodu pre chodcov.
17. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet.Dlažba sa nachádza v električkovom telese, teda je v kompetencií DPB a.s., aby zabezpečili opravu uvedenej dlažby. Správca komunikácie DPB a.s., niekoľkokrát upozorňoval na uvedený stav, ale doposiaľ nedošlo k zjednaniu nápravy.

Oddelenie marketingu a komunikácie
27. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet.

Zamestnanci údržby koľajových tratí vykonali prehliadku miesta na Hurbanovom namestí a zistili aj ďalšie miesta, kde je dlažba narušená...
Nakoľko prevádzka údržby koľajových tratí nedisponuje dostatočnými kapacitami čosa týka pracovníkov ale aj mechanizácie, zamestnanci oslovili oddelenie spravy nehnutelneho majetku so žiadosťoiu na opravu predmetnej závady. Dna 26.8.2015 bola vykonaná prehliadka poškodených miest. Po zabezpečenívhodnej náhradnej dlažby a ďalšieho potrebného materiáluna opravu sa pristúpi k samotnej oprave... Problém riešime a budeme sa snažiť realizovať opravu čo najskôr.

Ešte si dovoľujeme uviesť, že stav dlažby je aj preto v takomto poškodenom stave, že často ním prechádzajú osobné autá, takže ak by bol dôslednejšie kontrolovaný prejazd týmto námestím, respektíve, postihovaný vjazd vozidiel na tie miesta, kde je to zakazané, určite by takéto závažné poškodenia nevznikali.....



odbor marketingu a komunikácie, DPB, a.s.
27. august 2015

peter

Poskodena komunikacia na hurbanovom namesti

Totalne zdevastovana dlazba
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Nič s tým neurobilo ani mesto, ani dopravný podnik, iba pol roka klamú a zavádzajú.
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Nič s tým neurobilo ani mesto, ani dopravný podnik, iba pol roka klamú a zavádzajú.
03. december 2015

Peter Vavro

Dlhodobo poškodená a chýbajúca dlažba

Aktuálny stav dlažby časti Hurbanovho námestia pretrváva možno už viac ako 1/2 roka. Zodpovední pravdepodobne čakajú, až na mieste začnú rásť rajčiny tak, ako tomu bolo počas rekonštrukcie Štúrovej ul..
11. január 2016

Peter Oravec

Bez zmeny.
11. február 2016

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za Váš podnet. Žiaľ, spoločnosti, ktoré dlažbu opravujú sa v jesennom a zimnom období prácam podobného charakteru vyhýbajú vzhľadom na nepredvídateľné počasie a s tým spojené prípadné problémy počas opravy dlažby (tuhnutie betónu, resp. hmoty, do ktorej by sa mala dlažba ukladať).
Vzhľadom na uvedené skutočnosti sme nútení riešenie daného problému s opravou dlažby na Hurbanovom námestí odložiť na jarné obdobie roka.


Odb. marketingu a komunikácie DPB
10. marec 2016

Peter Oravec

Vážený pán administrátor OPS,
chcel by som sa spýtať, čo znamená status "v riešení" pretože som v pokynoch na Vašej stránke takýto status nenašiel.
Ďalej by som chcel konštatovať, že tento podnet je tu už viac ako pol roka a nedošlo pri ňom k žiadnemu riešeniu. Status "v riešení", bez ohľadu na to, čo vlastne pre Vás znamená, tak v tomto prípade stráca akýkoľvek zmysel. Samospráva tento podnet evidentne nerieši.
Prosím preto o označenie podnetu ako "neriešený".
Ďakujem.
14. marec 2016

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, pán Oravec,

status V riešení, označuje stav podnetu na ktorý inštitúcia reagovala a uviedla, že sa podnetom bude zaoberať. Tento príslušný podnet bol v minulosti označený ako Neriešený a na základe odpovede zo dňa 11. februára 2016 bol opäť vrátený do statusu V riešení. Ak sa stav po uvedenej dobe v odpovedi samosprávy nezmení, opäť podnet DPB pošleme.

S pozdravom,

Jakub Kmeť
jakub.kmet@odkazprestarostu.sk
21. marec 2016

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia.
21. marec 2016

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia.
27. máj 2016

Peter Vavro

Rozbitá dlažba na Hurbanovom námestí

Už jeden rok je zničená dlažba v koľajisku. Posledná informácia k tomuto stavu a náprave bola tá, že povinným v tomto prípade je DPMB.
Mesto Bratislava a jej primátor p. Nesrovnal má čas.
24. jún 2016

Peter Vavro

Je najvyšší čas vykonať sľúbenú opravu

Už pred cca 1/2 rokom bola prisľúbená oprava dlažby na Hurbanovom námestí. Dodnes sa nezrealizovala.
27. júl 2016

Jozo

Zničená dlažba

znicena dlazba kvoli lenivosti ucastnikov predsednictva ktory su vozeny v dodavkach az uplne pred hotel. prosim okamzite upravenie
22. august 2016

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Magistrát, Odbor propagandy a manipulácie opakovane klame o termíne opravy.
31. október 2016

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia, iba neuveriteľné lži a táraniny impotentného Dopravného podniku mesta Bratislavy, ktoré tu vo februári 2016 klamalo takto:
"Žiaľ, spoločnosti, ktoré dlažbu opravujú sa v jesennom a zimnom období prácam podobného charakteru vyhýbajú vzhľadom na nepredvídateľné počasie a s tým spojené prípadné problémy počas opravy dlažby (tuhnutie betónu, resp. hmoty, do ktorej by sa mala dlažba ukladať). Vzhľadom na uvedené skutočnosti sme nútení riešenie daného problému s opravou dlažby na Hurbanovom námestí odložiť na jarné obdobie roka."
Je znovu jeseň a Dopravný podnik s rozbitou dlažbou v telese električkových koľají od Alžbetky (Obchodná) až po tunel (Židovská) neurobil absolútne nič. Klamal a zavádzal obyvateľov mesta.
12. december 2016

Peter Oravec

Žiadna zmena, len sľuby a lži odboru propagandy a manipulácie dopravného podniku.
13. marec 2017

Peter Vavro

Zničená dlažba

Bratislava má za sebou úspešný rok. Týmito slovami privítal primátor Nesrovnal Bratislavčanov po oslave príchodu nového roku. Skutočne je tomu tak? Bratislavčania už 2 roky upozorňujú na ničenie dlažby na Hurbanovom námestí. Dva roky nečinnosti prinieslo svoj výsledok. Zničená dlažba je nahrádzaná zásypom. Po zásypoch možno prídu koče s koňmi a nájdeme sa v 18-tom storočí. Devastácia celého Hurbanovho námestia pokračuje veselo a bez záujmu Magistrátu a primátora ďalej.
21. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
nedostatky a závady v dlažobnom povrchu Hurbanovho námestia budú odstránené najneskôr do 30.6.2017.

odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
06. máj 2017

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia.
12. máj 2017

peter

Toto je dlažba na námestí v hlavnom meste?

Kompletne znicena dlazba na hurbanovom namesti
06. jún 2017

Peter Oravec

Niečo sa pohlo... uvidíme.
18. jún 2017

Peter Oravec

Napriek niekoľkým lokálnym opravám desiatky dlaždíc ostali zlomené. Podnet je neriešený.
18. jún 2017

Peter Oravec

Napriek niekoľkým lokálnym opravám desiatky dlaždíc ostali zlomené. Podnet je neriešený.
Vážený Dopravný podnik, vážený magistrát ako jediný vlastník DPB, nedalo by sa v tomto meste už konečne aspoň niečo urobiť poriadne?
13. júl 2017

Peter Oravec

Už už by to skoro bolo dobré, len keby neostali presne v strede námestia dve diery v dlažbe veľké ako hrom.
Vážený Dopravný podnik, vážený magistrát ako jediný vlastník DPB, nedalo by sa v tomto meste už konečne aspoň niečo urobiť poriadne?
13. august 2017

Peter Oravec

Vyriešené, ďakujem.
10. september 2018

peter

Poškodená dlažba Hurbanovom nám.

Znicena dlazba na hurbanovom namesti
15. september 2018

Peter Oravec

Bez zmeny. Dlažba sa ďalej rozpadáva. Čím to lepíte? Kanagomom?
Prosím o preposlanie aktualizácie podnetu samospráve.
28. september 2018

Martin U

Väčšina poškodenej dlažby bola opravená, vrátane oboch prechodov.
28. september 2018

Martin U

01. október 2018

Peter Oravec

Je mi to ľúto, ale dlažba opravená nie je. Boli opravené iba mačacie hlavy na ceste, avšak dlažba na chodníkoch smerom na Župné námestie, k Michalskej bráne aj smerom k Obchodnej ulici, ako aj dlažba popri koľajniciach električky, ostala v pôvodnom, teda v rozbitom a poškodenom stave. Podnet je stále aktuálny.
Prosím o preposlanie samospráve.
01. október 2018

Peter Oravec

Je mi to ľúto, ale dlažba opravená nie je. Boli opravené iba mačacie hlavy na ceste, avšak dlažba na chodníkoch smerom na Župné námestie, k Michalskej bráne aj smerom k Obchodnej ulici, ako aj dlažba popri koľajniciach električky, ostala v pôvodnom, teda v rozbitom a poškodenom stave. Podnet je stále aktuálny.
Prosím o preposlanie samospráve.
01. október 2018

Peter Oravec

Je mi to ľúto, ale dlažba opravená nie je. Boli opravené iba mačacie hlavy na ceste, avšak dlažba na chodníkoch smerom na Župné námestie, k Michalskej bráne aj smerom k Obchodnej ulici, ako aj dlažba popri koľajniciach električky, ostala v pôvodnom, teda v rozbitom a poškodenom stave. Podnet je stále aktuálny.
Prosím o preposlanie samospráve.
24. október 2018

Peter Oravec

Upozornenie na stav dlažby (okolo koľajníc) na Hurbanovom námestí na imhd.sk:
https://imhd.sk/ba/galeria-media/update/12502/elektrickove-trate/205655/Opravena-dlazba-na-Hurbanovom-namesti
07. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
DPB a.s. plánuje celoplošnú opravu povrchu telesa električkovej trate na Hurbanovom námestí v Bratislave (povrch je z prírodného veľkoplošného kameňa) do 30.4.2019.
Oprava povrchu telesa električkovej trate, ktorý je tvorený z malorozmerového dlažobného kameniva už bola realizovaná.


odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
18. marec 2019

Martin

Stále rovnaký stav.
16. apríl 2019

Peter Oravec

Magistrát štyri roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
18. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet bol preposlaný na dopravný podnik.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
18. apríl 2019

Peter Oravec

Pán Hurný, v kompetencii DPB je iba dlažba okolo koľajníc, ale sám zaiste pochopíte, že Hurbanovo námestie je trošku širší pojem ako koľajnice na Hurbanovom námestí. Preto Vás opakovane prosím o zaslanie podnetu magistrátu.
24. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
25. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

DPB v súčinnosti s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy realizoval opravu najviac poškodených miest/závad povrchu električkovej koľajovej trate na Kapucínskej ulici a na Hurbanovom námestí.
Komplexnejšiu opravu plánujeme zrealizovať do konca tohto roka.


Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
05. september 2019

Peter Oravec

Magistrát štyri roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
05. september 2019

Peter Oravec

Magistrát štyri roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
05. september 2019

Peter Oravec

Magistrát štyri roky ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
10. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že tento problém pretrváva, zatiaľ však nebol určený skorší termín rekonštrukcie tohto námestia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania