Dehonestácia kultúrnej pamiatky

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 11. júla 2012

Zaujímalo by ma, či reklamný pútač na novo-otvorené parkovisko pri bratislavskom hrade je umiestnený legálne? Každý deň prechádzam okolo bratislavského hradu a tento pútač dehonestuje NÁŠ bratislavský hrad a celkový dojem z miesta. Denne okolo prejdú aj stovky turistov a na ich fotografiách namiesto pekných hradieb ostane ma pamiatku veľký nápis PARKOVISKO. Pýtam sa, kto vydal súhlas na umiestnenie tejto reklamy na bratislavské hradby?

12. júl 2012

gabo

Teda tak na toto ani nemám slov! umiestniť reklamnu na hradnú bránu krajiny sa len tak nevidí! Turisti, vitajte v nekultúrnej r**i - v Bratislave!
12. júl 2012

Peter

gabo tu si neries komplexy vychodniara.
15. júl 2012

Rapantová Zuzana

Tiež som sa nad tým pozastavila,že kto to sem len mohol dať.No je to nič oproti tomu,že na Zámockej chýbajú odpadkové koše a informačné tabule,ktoré určujú smer na hrad pre turistov! Denne takto navigujeme len v našom obchode na Zámockej cca.20 turistov,ktorí sa nevedia dostať na hrad.... Ale to je už iný príspevok-tu v odkaze. Je to vskutku nekultúrne. Takže áno,táto tabuľa je nevhodne umiestnená.
31. júl 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Preverili sme Váš podnet, ale Magistrát hl. mesta SR Bratislavy nemôže riešiť túto situáciu. Správcom Hradu, ako aj hradných múrov je Kancelária Národnej rady SR, ktorej sme odstúpili Vašu sťažnosť. Ak dostaneme nejakú odpoveď, zverejníme ju.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania