Priority pri kosení na Karloveskej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

V riešení

Zaslal: U NAS TAKA OBYCAJ, 29. mája 2015

Cez vikend sa chceme zabavat na vybudovanom ihrisku Karloveska - Fadruzsova, ale asi nie!

Mestska cast a jej dodávatelia pre kosenie uprednostnili vo stvrtok 28.5. kosenie pri ceste - lebo auta mozu dostat kliesta...!

29. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v súčasnosti sa dokončuje kosenie na sídlisku Dlhé diely a hneď po ukončení začína druhý cyklus kosenia podľa harmonogramu. Aktuálne riešime spôsob a formu kosenia pozemkov zverených do správy mestskej časti do budúcnosti, aby bolo lepšie a kvalitnejšie. Čo bude obnášať aj zvýšenie frekvencie kosenia.
Podľa nového systému by mali byť Dlhé diely kosené paralelne s Kútikmi a Rovnicami a nie ako doteraz okruhom.

S pozdravom,

Mgr. Michal Drotován

Vedúci oddelenia dopravy a životného prostredia
MČ Bratislava - Karlova Ves
michal.drotovan@karlovaves.sk
29. máj 2015

U NAS TAKA OBYCAJ

cize slova cyklus, harmonogram, frekvencia oznacuju nelogiku ako
najprv pri ceste, pre psov lokality, pri pumpe, pri rozvodni el. etc..
nie pre deti, volny pohyb etc !
05. jún 2015

Ľubica

Podobna situacia je na detskom ihrisku na Kempelenovej ulici. Vcera som stav telefonicky reklamovala u p. Trubinyiovej z MiU - poucila ma, ze tazko sa mi da vysvetlit, preco kosenie neprevadzaju dve firmy (kedze jedna to nezvlada) a zmluva je podpisana na 2 roky!!! Budem pozorne sledovat, ako to MiU KV vyriesi...
08. jún 2015

mio

2. tyzden nepokosene... este vyssia trava...
mestska cast sa drzi harmonogramu... kaslu na zdravie a pohodlie obyvatelov...
08. jún 2015

U NAS TAKA OBYCAJ

K Vášmu dotazu, doručenému dňa 02.06.2015 vo veci výskytu vysokej trávy na detských ihriskách, Vám oznamujeme:
Vysoká tráva je zdrojom alergénnych peľov a tiež môže byť prostredím pre prežívanie kliešťov. Z týchto dôvodov je potrebné, aby na detských ihriskách a v ich okolí bola tráva pravidelne kosená.
Ide však o praktické poznatky, ktoré dosiaľ neboli premietnuté do žiadneho všeobecne záväzného právneho predpisu, preto ich plnenie nemôže orgán verejného zdravia požadovať a vymáhať.
V tomto smere sa odporúča postup rodičov detí, ktorí sú o veci informovaní prostredníctvom masmedií, voči prevádzkovateľom detských ihrísk.

S pozdravom,

MUDr.Jindra Holíková
zástupkyňa regionálneho hygienika
Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.
12. jún 2015

mio mio

pokosene
a opet o 3 tyzdne bude ta ista procedura...?
12. jún 2015

Ľubica

Objekt byvalej skolky na Fadruszovej ulici, ktory v sucasnosti vyuziva skola na Tilgnerovej ulici, je pokoseny. Ako vidiet na 3. obrazku z priestoru medzi budovou a chodnikom vyrastaju uz celkom slusne vysoke stromy - v tej casti su ubytovane pani ucitelky.
Cast objektu, prenajata spolocnosti Mister Pizza, pokosena nie je - pracovnik zariadenia mi tvrdil, ze za udrzbu pozemku je zodpovedna skola, oni su vraj len v podnajme....

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.