Semafor

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Andrej Bohus 02. júna 2015

Pri odbočke doprava z Trnavskej na Bajkalskú sa nachádza semafor, ktorý je však umiestnený až za odbočke. Problémom je, že prichádzajúci vodič ho zbadá až úplne na poslednú chvíľu pred prechodom pre chodcov, kde potom musí prudko brzdiť. Najlepším riešením by bolo presunutie tohto semaforu na ostrovček, na stĺp so semaformi pre chodcov (viď obrázok). Prichádzajúci vodič už z diaľky uvidí, že tam vôbec nejaký semafor je.
Druhým problémom je strom, ktorý už zjavne semafor prerastá.

15. august 2015

Evarist Polakovic

Dobry den,

mozem potvrdit, chodim tadial denne a dovolim si tvrdit ze sa jedna o zivotu nebezpecny priechod. takme VZDY ked tadial idem, si niektory vodic nevsimne cervenu, najma ti, ktori krizovatku nepoznaju. Jedine stastie, ze tadial nejdu auta rychlo ale pribrzduju, nakolko v case ked je na tomto semafore cervena, tak oproti iduce auta odbacajuce z trnavskej cesty maju zelenu a tak tito vodici im akoze "davaju prednost". Tento semafor ako keby tam ani nebol...je len otazka casu kedy tam niekoho zrazi auto!! sak uz by ma aj zrazilo keby som zo skusenosti necakal az kym prichadzajuce auto naozaj nezastavi na cervenu a az potom presiel...
07. február 2016

Silvia

Zlá viditeľnosť semaforu

Dobrý deň, šoféri odbáčajúci z Trnavskej cesty (smerom od Zimného štadióna) na Bajkalskú ulicu (smer Prístavný most) sa musia riadiť semaforom, ktorý častokrát zbadajú v poslednej chvíli. Táto situácia je nebezbečná, pretože cez prechod prechádzajú desiatky ak nie stovky ľudí každý deň. Semafor stojí príliš ďaleko, prosím mesto aby ho presunulo o pár metrov dopredu, resp.situáciu vyriešilo iným spôsobom, ktorý prispeje k bezpečnosti učástníkov cestnej premávky. V lete vo výhľade na semafor dokonca bránia konáre stromu. Neraz som bola svedkom, ako tadeto vodiči bez zastavenia prešli na červenú, pretože si semafor nevšimli.
29. máj 2017

Michal

dobrý deň, ubehol rok a nič sa nezmenilo. investícia minimálna, život človeka k nezaplateniu. cez tie stromy naozaj nevidno a chodci tam ešte často nabehnú aj keď majú červenú aby stihli bus. neviem či si to uvedomíte az keď pod tým autom skončí niekto s Vašich blízkych ale aspoň tie konáre stojí za to orezat. ďakujem za spoluprácu
01. máj 2020

Martin U

Semafor stále nie je dobre vidieť.
22. máj 2020

Odkaz pre starostu

Podnet vyriešený
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/91000/bajkalska-strom-neorezany

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania