Ranné kosenie v Karlovej Vsi

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

Vyriešený
meno
Roman Gavuliak 15. júna 2015

Dobrý deň,

uvedomujem si, že kosenie je nutné, avšak nechápem, prečo musí začínať už od 7.00. Už síce nie je nočný kľud, ale aj ľudia čo rekonštruujú byty tak robia zo slušnosti od cca. 8.00. Nie je to zrovna príjemné zobudenie a myslím, že viacero ľudí chodí do roboty na 8.30-9.00.

Ak už nie je možné posunúť začiatok na 8.00 cez týždeň, bolo by možné tak spraviť aspoň cez víkend? Byť zobudený kosačkami o 7.00 v sobotu nepokladám za príjemný spôsob trávenia víkendu.

S pozdravom

15. jún 2015

Stefan

Pretože treba kosiť ráno kym je ešte vlaha. A na Vasom mieste by som bol rad, ze vobec kosia...
15. jún 2015

Roman Gavuliak

Nie som expert na kosenie, ale ako googlim tak googlim, vsade pisu, ze lepsie je kosit travu ked nie je vlhka, cize zaujimal by ma zdroj tvrdenia, ze kosit treba rano kym je este vlaha (napriklad aj tu: http://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/travnik/viete-spravne-kosit-travnik-poradime-vam-ako-to.html "Koste vždy suchý trávnik" a to nehovorim o kope stranok po anglicky.).

Kazdopadne pristup: "Mozte byt vobec rad" nie je dobry. Pokial je mozne niecim jednoduchym zlepsit obyvatelom kvalitu zivota, preco to nespravit. Podla tejto logiky si mozem povedat: "Naco nieco riesit, mozem byt rad, ze nezijem v oblasti s vojnou alebo s hladomorom".
15. jún 2015

Xena

Buďte radi, že kosia. Na opačnej strane (Kuklovská, Levárska, Sekulská) sa na to tešíme. A veríme, že pokosia aj lúku medzi panelákmi, nielen na prvý pohľad viditeľné miesta.
15. jún 2015

nepšo

to Roman G.: v mestskej časti Nové Mesto nás ráno zobudia kosačky tiež cez týždeň okolo 7.00, cez víkend sa viackrát opakovala situácia, že začali už 6.35. Na jednej strane je to nehorázne, na strane druhej buďme radi, za posledný týždeň som svojim deťom vyberal 3x kliešta, a tie milujú tak pol a viac metrovú trávu, psov a deti nadovšetko... Keď sa nekosí, je zle, keď sa kosí, je niekedy ešte horšie...
15. jún 2015

Xena

Ad nepšo: Presne tak. Kliešte sú nebezpečné pre ľudí aj psíkov. A ostne z trávy môžu škaredo ublížiť psíkom, keďa sa im dostanú do uší.
15. jún 2015

U NAS TAKA OBYCAJ

K Vášmu dotazu, doručenému dňa 02.06.2015 vo veci výskytu vysokej trávy na detských ihriskách, Vám oznamujeme:
Vysoká tráva je zdrojom alergénnych peľov a tiež môže byť prostredím pre prežívanie kliešťov. Z týchto dôvodov je potrebné, aby na detských ihriskách a v ich okolí bola tráva pravidelne kosená.
Ide však o praktické poznatky, ktoré dosiaľ neboli premietnuté do žiadneho všeobecne záväzného právneho predpisu, preto ich plnenie nemôže orgán verejného zdravia požadovať a vymáhať.
V tomto smere sa odporúča postup rodičov detí, ktorí sú o veci informovaní prostredníctvom masmedií, voči prevádzkovateľom detských ihrísk.

S pozdravom

zástupkyňa regionálneho hygienika
Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.
15. jún 2015

Roman Gavuliak

Nechapem preco rozoberame nutnost kosit. Ja som za to, aby sa kosilo, len sa pytam, ci je mozne zacat o nejakej normalnejsej hodine, najma cez vikendy.
15. jún 2015

Xena

Kosenie vo veľmi skorých hodinách cez víkendy považujem za terorizmus. Naozaj by sa s tým malo začať neskôr...
16. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v súčasnosti v mestskej časti prebieha druhá vlna kosenia v zmysle vypracovaného harmonogramu.
Ako prvé boli kosené hlavné ťahy v Karlovej Vsi a na Dlhých dieloch, následne sa začalo s úpravou vnútroblokov, konkrétne od pondelka 8.6.2015.
Pracovníci firmy, ktorá pre nás kosenie verejných priestranstiev vykonáva, realizujú práce od skorých ranných hodín, pričom dbajú na dodržiavanie nočného kľudu. Je nevyhnutné, aby sa s prácami začalo už v ranných hodinách z dôvodu nižších teplôt vzduchu, ktoré sa na poludnie šplhajú do vysokých hodnôt a v zmysle zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 544/2007 Z.z. o podrobnostiach o ochrane zdravia je potrebné dbať o ochranu zamestnanca pred záťažou teplom pri práci. Na základe vyššie uvedeného nie je možné začínať s prácami v neskorších hodinách, nakoľko by nebolo možné dodržať vykonanie zadefinovaného množstva prác v zmysle predmeného harmonogramu.
Ďakujeme za porozumenie.

S pozdravom

Ing. Tatiana Páleníková
Oddelenie dopravy a životného prostredia

Miestny úrad mestskej časti
Bratislava - Karlova Ves
Nám. Sv. Františka 8
842 62 Bratislava
www.karlovaves.sk
12. september 2015

ZetUZetA

Touto cestou zdravím kompetentného, čo naplánoval kosenie plešatého trávnika na sobotu o osmej ráno. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo má niekto tú drzosť a spokojne týmto spôsobom vybudí celé sídlisko v čase odpočinku... hlavne, že inokedy tráva siaha až po lakte a nik to vtedy nerieši.. ĎAKUJEME!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania