Túlavé mačky Podunajské Biskupice

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Podunajské Biskupice

Vyriešený
meno
MimiZ 16. júna 2015

Dobrý deň,
chcem Vás požiadať o urgentné odchytenie túlavých mačiek na ulici Závodná 3/C, to znamená celá Závodná a okolie.
Tieto mačky roznášajú TOXOPLAZMÓZU, ktorá je nebezpečná, náš pes leží momentálne opäť v nemocnici. Nielenže tým zachránite život túlavých mačiek ale aj psíkov, ktorý sa nenakazia tou pliagou!!!!! Nemôžeme už vystáť ako sa tam po celom areály zabyvávajú.

Ďakujeme!

17. jún 2015

nezávislý_pozorovateľ

Ak doplníte dôkaz, že uvedené mačky roznášajú spomínanú chorobu, tak uverím, ale mačky sú prirodzený nepriateľ hlodavcov, zmiznú mačky, objavia sa potkany, nesúhlasím, prajem psíkovi skoré uzdravenie, ale nie na úkor odchytu mačiek, mačky sú krásne a užitočné.
17. jún 2015

MimiZ

Dobrý deň, ja Vám nič dokazovať nepotrebujem. A k tomuto sa komentár ani nedá napisáť. Choďte si pre dôkazy do ktorejkoľvek veterinárnej kliniky!!! Ak ste milovníkom mačiek nastahujte si ich do bytu a starajte sa o ne! Náš pes bol vďaka Vašim krásnym a užitočným mačkám celý Január a Február stále v nemocnici na infúziach, potom sme ju ráno a včer museli sami pichat injekcijami z tých Vašich UŽASTÝCH mačiek! Klinika Benett zavolajte si tam! Nestrpím bývanie kde sú túlavé mačky ktoré šíria TOXOPLAZMÓZU, najprv si o tom niečo naštudujte a potom sa vyjadrujte. Nikto Vám lásku k mačkám neberie, ale stret s realitou musí nastať, možno keď Vám ochorie na to dieťa alebo domáce zvieratko, názor zmeníte. Ja toto ani Vás podporovať nebudem.

Prajem pekný deň.
18. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Odchyt túlavých mačiek rieši Magistrát hl.m. SR Bratislavy, ktorý má uzatvorenú zmluvu so Slobodou zvierat. Vašu požiadavku je nutné napísať priamo na e-mailovú adresu: pinter@bratislava.sk. Treba uviesť adresu-lokalitu výskytu túlavých mačiek a kontaktnú osobu (meno a tel. číslo) komu môže dispečer zo Slobody zvierat zavolať z dôvodu upresnenia miesta na kladenie pascí.

Zuzana Deáková
ref. ŽP,OaCH
Miestny úrad Bratislava - Podunajské Biskupice
24. jún 2015

orgovan

Mačky sú po prekonaní toxoplazmozy chránené imunitou a nie sú infekčné. (Zdroj: http://www.psyamy.sk/psyamy/20-ORGANIZMUS-PSA-VETERINA/123-Toxokaroza-a-toxoplazmoza ). Myslim, ze vhodnou prevenciou pred ochorenim psika je jeho vencenie na voditku.
25. jún 2015

MimiZ

A povedzte mi kto sa o tie macky stara aby tu toxoplazmozu prekonali, v BA je XY nakazenych maciek touto chorobou. Nas pes mal aj ma prevenciu, tak isto je na voditku kedze inak sa neda. Takze Vas komentar beriem uplne ako zbytocnu reakciu.
Odporucam aby ste tie macky vy pobrali a starali sa o ne, potom nebudu roznasat nic, pretoze asi nechapete rozdiel medzi mackou domacou a tulavou.
Ja sa tu nesnazim tie macky zlikvidovat, len aby boli odnesene, kde sa o ne postaraju, lebo mam plne zuby ako ich vsetci krmia ale to kolko chorob tie macky roznasaju uz nikoho netrapi! Niektore net zdroje bohvie kolko info neposkytuju v porovnani s realitou, tolko k tomu.

Pekny den prajem.
10. september 2015

nezávislý_pozorovateľ

Vyriešené, ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania