Nebezpečne umiestnený reklamný pútač

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Viktória Gažová 24. júla 2015

Dobrý deň, na Roľníckej ulici (hneď pred zastávkou Vajnory) je nevhodne umiestnený reklamný pútač OC Vajnorie. Bohužial už došlo ku kolíziam pri výjazde na hlavnú cestu, vodiči si neskoro všimnú vychádzajúce auto z poza pútača. Pre bezpečnosť premávky ako aj pre bezpečnosť ľudí stojacích na zastávke Vás žiadam o odstránenie tohto pútaču.

24. júl 2015

Martin Bak

Takýchto prenosných reklamných stojanov na Tesco Vajnoria je vo Vajnoroch a na Rendezi viacero, všetky by mali byť odstránené pretože tým že sú prenosné sa ešte stále neklasifikujú ako stavby na ktoré sa vyžaduje povolenie. Zaujímalo by ma, či MČ aspoň schvaľuje ich umiestnenie a či za to vyberá poplatok, pretože sa jedná o zabratie verejného priestranstva.
24. júl 2015

Viktória Gažová

Áno, to máte pravdu, je ich viac. Nemám takú informáciu či MČ o tom bolo informované alebo nie. Ale keby to schvalovali tak to je o to smutnejšie,že sa nebralo do úvahy bezpečnost premávky a ľudí.
27. júl 2015

Odpoveď samosprávy


Ďakujeme za Váš podnet.
Váš podnet postupujeme na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.
Aj keď sa budeme snažiť Váš podnet vybaviť čo najskôr, chceme poprosiť o trpezlivosť a ohľaduplnosť vzhľadom k tomu, že každý referát úradu rieši nemalé množstvo už došlých úloh.
Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom


Mária Horváthová
Sekretariát starostu
MČ Bratislava – Vajnory
30. júl 2015

Martin Bak

Podľa VZN 5/2012, §2 ods. 5/d, majú byť všetky takéto stojany jednoznačne spoplatnené. Verím, že MiÚ potvrdí, že tomu tak skutočne je.
10. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný prenosný reklamný stojan je povolený rozhodnutím č. j. OS-CH/5384/888/2015/SO zo dňa 7.7.2015 .Doba užívania je do 31.8 2015 . Poznamenávame, že pri vychádzaní vozidla na cestu je vodič povinný riadiť sa § 21 Zákona č. 8/2009 ( o cestnej premávke). Vzhľadom na jestvujúcu odstupovú vzdialenosť reklamného stojana od obrubníka komunikácie bezpečnosť ľudí stojacich na zástavke MHD nie je ohrozená.

S pozdravom


Ing. Zuzana Klaučová
vedúca stavebného oddelenia
10. august 2015

Viktória Gažová

Dakujem pani Klaučová za Vasu opdoved. No musim priznat ze ma Vasa odpoved ani neprekvapila a ani nepotesila. Mozno by stalo za to sa niekedy rano pocas skolskeho roka postavit na zastavku a vidiet aka je realne premavka pri vstupe vo Vajnoroch a potom pisat o povinnostiach vodica.
16. október 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pútač bol po uplynutí doby platnosti povolenia odstránený.

S pozdravom

Ing. Janka Meštaníková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania