Zničené odpočívadlo

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rusovce

Vyriešený
meno
Peter Oravec 03. septembra 2012

Na Kopčianskej ulici smerom do Kittsee je značne poškodené cyklistické odpočívadlo. Značne to vynikne v porovnaní s podobnými zariadeniami v susednom Rakúsku. Je zrejmé, že "veci" treba nielen budovať, ale aj (a najmä) udržovať.

04. september 2012

Odpoveď samosprávy

Odpočívadlo na Kopčianskej ulici je vo vlastníctve MČ Bratislava-Rusovce. Altánok bol realizovaný v rámci projektu Servus Pontis, ktorého vedúcim partnerom je MČ Bratislava-Rusovce. Napriek tomu sme aj my priebežne vykonali preventívne obhliadky pri ktorých sme zistili, že pravdepodobne niektoré prvky mobiliáru sú pripravené na odcudzenie. Boli uvoľnené kotviace matice a tie, ktoré zrejme sa nepodarilo odskrutkovať, boli odpílené. Na túto skutočnosť sme upozornili mestskú časť Rusovce, pričom sme zdôraznili, že pri realizácii sú použité nekvalitné prvky a nesprávna technológia (rozsušené dosky, nesprávne ukotvené smetné koše a pod.) Zároveň sme požiadali Mestskú políciu, aby venovali prístrešku zvýšenú pozornosť.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
04. september 2012

Peter Oravec

A čo na to mestská časť Rusovce? Mohli by ste požiadať aj túto mestskú časť o vyjadrenie? Ďakujem.
04. september 2012

petp

Bohuzial v Rakusku asi neziju take prasce ako u nas..
Je to aj hanba a vyzitka cyklistov.
04. september 2012

Odkazprestarostu.sk

@Peter Oravec: podnet sme už preposlali aj na MČ Rusovce.
04. september 2012

Peter

Odkaz pre petp: Cyklisti za stav odpočívadla vysoko pravdepodobne nemôžu. Je evidentne zdevastované ako následok bujarého nočného žúru, vystrájania a ničenia pomerne veľkej partie ľudí, ktorá sa tam zišla práve za účelom ničenia. Je to iba také tvrdenie, ale cyklista na bicykli nemá čas ani chuť na takéto excesy.
06. september 2012

Odpoveď samosprávy

Altánok na Kopčianskej ulici v Petržalke, ktorý bol vybudovaný v rámci
projektu Servus Pontis, ešte nebol odovzdaný MČ Bratislava - Petržalka a
je v súčasnosti skutočne vo vlastníctve MČ Bratislava - Rusovce. Po
upozornení sme u dodávateľa stavby, Doprastav, a.s., Bratislava, uplatnili
reklamáciu za vzniknuté závady. Reklamácia bola prevzatá dňa 24.8.2012.
Predpokladáme, že dodávateľ bude potrebovať nejaký čas na výmenu alebo
opravu reklamovaných závad.

Dušan Antoš, starosta MČ Bratislava - Rusovce
09. september 2012

Peter

Bol som sa tam znova pozrieť. Prosím, informujte samosprávu (ak si to teda nevšimli sami), že smetné koše sú vyvalené a drevený stôl je odmontovaný (akoby pripravený na ukradnutie?). Vyvalené smetné koše a odmontovaný stôl - predpokladám - nespadajú pod záruku. Tu proste treba opravu a sústavnú údržbu. Ak by teda niekto uvažoval.
20. október 2012

Peter

Aktuálne hlásenie: Stôl a lavice sa zdajú byť priskrutkované, smetné koše mierne vyrovnané, vyzerá to tak, že to niekto trocha opravil. Tak navrhujem označiť podnet ako vybavený. Ďakujem.
20. október 2012

Peter

Aktuálne hlásenie: Stôl a lavice sa zdajú byť priskrutkované, smetné koše mierne vyrovnané, vyzerá to tak, že to niekto trocha opravil. Tak navrhujem označiť podnet ako vybavený. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania