Kontajnery na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 07. septembra 2012

Na cyprichovej ulici v krasnanoch blokuju odpadkove konajnery olo chodniky v celej sirke. Chodci su nuteni zist na cestu.

12. september 2012

Odpoveď samosprávy

Za nakladanie s komunálnym odpadom z domácností má v zmysle platných právnych predpisov zodpovednosť každá fyzická alebo právnická osoba. Taktiež je povinnosť zabezpečenia dostatočného počtu smetných nádob, ich umiestnenia a vyprázdňovania. V prípade bytových domov je táto povinnosť presunutá na správcovskú spoločnosť alebo spoločenstvo vlastníkov bytov. Umiestňovanie zberných "hniezd" je v kompetencii spoločnosti OLO a.s., v spolupráci a koordinácii so správcom bytového domu a mestskou časťou.

V úseku komunikácie Cyprichova sú kontajnerové stojiská prislúchajúce k bytovým domom umiestnené z časti na chodníku, z dôvodu obmedzených priestorových možností. V danom úseku nie je možné umiestniť smetné nádoby na iné, smetiarskym vozidlám prístupné miesta. Vzhľadom k tomu, že komunikácia je jednosmerná a chodník je na obidvoch stranách vozovky, je toto riešenie umiestnenia nádob najvhodnejšie s prihliadnutím na priestorové možnosti, s ohľadom na zeleň, obyvateľov, chodcov a aj motoristov.

Kontajnery sú však umiestňované tak, aby bola časť chodníka priechodná. Pokiaľ sa stane, že po vyprázdnení smetnej nádoby je umiestnená nevhodne a chodník zostane nepriechodný, je vecou správcu alebo domového dôverníka (resp. osoby zodpovednej za čistotu okolia stojiska), aby vykonal nápravu. V prípade opakovaného problému je potrebné upozorniť spoločnosť OLO a.s., aby na konkrétnom mieste dbali na správne uloženie nádob (v tomto prípade je nevyhnutné poznať presné miesto), resp. požiadať mestskú časť o súčinnosť.

S pozdravom

Ing. Jana Pešková
prednostka miestneho úradu
Mestskej časti Bratislava - Rača
15. september 2012

Milan Polakovič

Tak toto je arogantná odpoveď. Smetiaky budú na chodníku a chodci budú chodiť po ceste alebo cez cestu na druhý chodník. Na tej strane je aj materská škôlka a predpokladám, že chodia detičky na vychádzky. Kvôli smetiakom musia chodiť cez cestu. Úradníci by si mali plniť povinnosti a starať sa o Raču, sami vyhľadávať problém a riešiť ho a nevyhovárať sa, však pani prednosttka Pešková
11. október 2012

Peter

Odpoved pani prednostky je zla! Vobec neriesila problem, len svoju odpoved pekne zaobalila do zakonov a nariadeni a odporucani.
Na miesto treba poslat mestsku policiu, aby dbala o poriadok.

Z fotky je jasne, ze na kontajnerovom stojisku je ulozeny odpad (skladka odpadu), ktory tam asi vytvorili samotni vlastnici z vedlajsieho domu a potom sa na stojisko uz nezmestili kontajnery. Ak by sa tam zmestili, nezavadzali by na chodniku. Takyto stav netrva len chvilu, ale je to stav uz niekolkych rokov a nikto s tym nic nerobi.

Treba postihovat vlastnikov, spravcu, dom, v okoli ktoreho vznikaju taketo "odkladiska" nepotrebnych veci.
Naco je nam potom mestska policia? Len nech sa pekne poprechadzaju po uliciach a dbaju na poriadok. Myslim, ze v Raci je ich celkom 3ks urcenych na takyto ucel, ze?
13. október 2012

Dušan Veselý

Tieto ulice poznám a tie kontajnery su tam takto x rokov. V tomto prípade to predsa nie je na zodpovednosti zastupitelstva. Je tam kontajnerové stanovište z tych malých štvorcov. Tak nech to spravca da zabezpečiť opravu povrchu a tie kontajnery patria na stanovište, nie na chodník.
18. október 2012

Peter

Aktualna informacia: kontajnery uz stoja mimo chodnika na kontajnerovom stojisku.

Zostavaju este dalsie kontajnery, ktore zavadzaju na tomto chodniku. Zaujimalo by ma, kto vycistil stojisko a ci za to dostal niekto pokutu?
18. október 2012

Dušan Veselý

Pokutu mal dostat spravca!
06. november 2012

Milan Polakovič

Dušan, úrad v Rači má povinnosť konať tak, aby bola zabezpečená bezpečnosť obyvateľov. To znamená, že mal konať aj v prípade spriechodnenia chodníka. Vybaviť to s tým, ktorý to takto má uložené. A ako to bolo nakoniec vybavené, by aj mňa zaujímalo.
06. november 2012

Dušan Veselý

Čo k tomu dodať? Už len to, že mestska policia sleduje, či male deti venčiace psíkov zbieraju po nich hovienka. A tieto priestupky nie sú monitorované a sankcionované.
07. november 2012

Milan Polakovič

Dušan, plný súhlas, dnes sú dôležité hry, aby sa občan hovnom zabával a ho..o riešil. Potom sa na tom hov.e vysilí a už sa nezaujíma o ostatné, dôležité veci.
Hov.o je nadôležitejší problém samosprávy a pre mestskú políciu sú to ešte šoféri a nie vandali.
07. november 2012

Dušan Veselý

Ale aj šoféri su vandali - vid ta tema s rozbitou dlažbou. To nepokutuju. No zastavia ťa mestskí policajti, ak vychadzaš v protismere z jednosmerky z parkoviska.
07. november 2012

Milan Polakovič

Dušan, súhlasím, takí šoféri, ako boli tí, čo rozbili dlažbu (problém riešený vyššie), sú tiež vandali, supervandali by som povedal. Mestská polícia takéto veci nevidí, samospráva tiež nevidí, však stavebný úrad v Rači musel tú stavbu kontrolovať a kolaudovať. Keď už nezastavil devastáciu chodníka počas výstavby a nenariadil dať ho do poriaku aj s pokutou, tak to neurobil ani pri kolaudácii a ani velmi dlho potom. Čo tam po obyvateľoch, deťoch, čo chodia na ihrisko, to asi nie sú tie zaujímavé top témy. A keď ako občan na problém upozorníš, dočkáš sa len výhovorky, to nie je naše, nie sme zodpovední. My nič a pod. Je to už račianski folklór.
22. november 2012

anonym

Sucasny stav na chodniku na Cyprichovej ulici.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania