Chodník pri Skyboxoch

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Juliette 13. septembra 2012

Zaujimalo by ma, este ako dlho budu ludia odstrceni na cestu pri Skyboxoch. Ludia su radi, ze na danom mieste konecne po 10r nieco vyrastlo namiesto dzungle, ktora vyrastala na zakladoch predoslej stavby. 10rokov bol provizorny "chodnik" z betonovych panelov, kde sa ledva zmestlili 2ludia vedla seba a o situacii v zime ani nemusim hovorit - nemal sa o to kto starat, ludia boli odstrceni na prilahlu cestu. Novy chodnik ma cca uz rok, ale jedina spristupnena cast je pri prechode a pri zastavke MHD.
A dalej chcem upozornit na zaujimave riesenie daneho chodnika dalej do ulice ako je mozne vidno na fotkach. Ked uz drahy investor spravil novy chodnik, mohol ho kus potiahnut a napojit na existujuci aby ludia z noveho neskocili rovno do blata, alebo ako tradicne spat na cestu.

15. september 2012

Diana

Správne, ten chodník má byť uvoľnený chodcom a nie bezdôvodne blokovaný.
01. október 2012

Odpoveď samosprávy

Chodníky na Tupolevovej a Pajštúnskej ulici pri novostavbe polyfunkčného objektu sú síce vybudované, ale sprístupnené budú až po ukončení a skolaudovaní všetkých ostatných stavebných objektov. Vzhľadom na závažnosť situácie o ktorej obyvateľka písala v podnete, mestská časť na základe tohto podnetu dohodla so stavebníkom, že v najbližšej dobe sprístupní spomínaný chodník, posunutím oplotenia.

V rámci stavebného konania špeciálny stavebný úrad upozornil na nedoriešený chodník pre peších a požiadal stavebníka, aby sa pokúsil vyriešiť toto napojenie. Pozemok nie je vo vlastníctve stavebníka, ani vo vlastníctve mestskej časti, ale vo vlastníctve Hlavného mesta. Vzhľadom k tomu, že sa stavebníkovi nepodarilo získať vzťah k pozemku, ostáva tento kúsok chodníka nedoriešený. Oslovíme hlavné mesto, aby uvedenú situáciu na svojom pozemku doriešilo.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
13. október 2012

Juliette

Chodnik pri Skyboxoch je uz cca 2 tyzdne (mozno viac) konecne dostupny pre chodcov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania