Robota na bratislavský spôsob

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Jozef 24. augusta 2015

Po tom, ako kvôli jednému jedinému tenkému kábliku rozkopal developer projektu Pri Mýte chodník pozdĺž Račianskej ulice, vyzerá jeho spätná rekonštrukcia takto...
To si naozaj kľudne necháme urobiť skoro v centre hlavného mesta toto... ??? Betónová obrubovka stojí v hociktorých stavebninách pár drobných. Myslíte, že v tom novom projekte si tiež obasfaltujú stromy takto ????
Veď to aj v rozvojovej krajine urobia kvalitnejšiu robotu...Prosim o napravu.

24. august 2015

Peterr

Pripájam sa, toto naozaj nevyzerá, ako by malo.
25. august 2015

jajboli

No dávam tomu pol roka až ten strom vyschne. Inak, čo som postrehla, tak na Račianskom Mýte opäť raz ubrali z parku, aby rozšírili cestu. Nesrovnal plní presne opak ako sľúbil v predvolebnej kampani, vykľul sa z neho obyčajný klamár.
25. august 2015

Jozef

...zatial to vyzera tak, ze povodni obyvatelia, ktori tu ziju spokojne aj 50 rokov zacnu nedobrovolne ustupovat novemu velkolepemu projektu. V podstate by nikto nemal nic proti, keby sa to tu nezacalo diat na ukor prave povodnych obyvatelov...
Novy projekt dostane odbocovacie pruhy, rozsiri sa kvoli nemu cesta, znehodnoti chodnik pre vedlajsim domom. A povodnym obyvatelom zobrali mozno aj 50 parkovacich miest na Kominarskej, vypilili stromy a vraj idu uzatvorit prejazd na Kraskovu... Ved nech povodni obyvatelia odbocuju domov o kilometer dalej, hlavne ze novi obyvatelia budu mat nanovo vybudovany pruh priamo do svojej garaze...
25. august 2015

Stefan

Bez urazky, ale toto moze urobit len uplny 1diot.
26. august 2015

viktor

Nevychadzam z uzasu ako je mozne nieco tak naschval odflaknut.
26. august 2015

Roman Martinec

Inšpirácia zo zahraničia: Nie je nezvyčajné natrafiť na chodníky s hrboľmi od koreňov stromov. Hrbole ohrozujú chodcov, korene ničiace chodníky často poškodzujú i pod nimi položené potrubia. Takisto môžeme vidieť stromy, ktoré prestali rásť po niekoľkých rokoch, stromy, ktoré padajú pri silnom vetre alebo také, ktoré atrofujú a po čase zomrú. Prečo sa tak deje? Stromy lemujúce ulice a námestia v meste sú často zasadené v nevhodnom prostredí. Ich korene nadvihujú chodníky v dôsledku hľadania prístupu k vzduchu a vode, pričom vytvárajú nebezpečné podmienky na cestách a chodníkoch, prípadne stromy prestanú rásť a rozvíjať sa. Pri súčasnom spôsobe kladenia chodníkov voda nepreniká do zeme, v dôsledku čoho vysychajú stromy, a zrážková voda nestíha pri lejaku odtekať. Podľa novej metódy, ktorú začali používať v Štokholme a v Tel-Avive v rámci ich projektov revitalizácie mestskej zelene sa pod hornú vrstvu chodníka rozložia kamene, čím sa zabráni jeho klesaniu, a zároveň sa poskytne správna ventilácia a prenikanie vody ku koreňom. Priestor medzi skalami je vyplnený pôdou, ktorá je vhodná pre pestovanie stromov. Metóda je záväzná pre všetky nové a rekonštrukčné infraštrukturálne projekty...
26. august 2015

jajboli

Roman, daj nejaký link ako to robia. Mohli by sme to niekedy poslať našim úradníkom.
26. august 2015

Kristian Straka

Trocha ironicky : prečo ten strom rovno nevyrúbali ? Však tam len špatí, chodník by bol dokonale rovný, výhľad po okolí bez rušivých elementov.
26. august 2015

Roman Martinec

TreskPlesk, myslíš, že vedia po anglicky? :-) Tlačová správa k Tel Avivu je tu http://mfa.gov.il/MFA/InnovativeIsrael/GreenIsrael/Pages/Urban-nature-Designing-future-city-streets-16-Aug-2015.aspx, mesto vypracovalo normu ako rekonštruovať chodníky podľa ktorej sa musia všetci riadiť... Podľa ich expertov tak môžu byť stromy vysadené každých 10 metrov, čo je dostačujúce na to, aby za 5 rok vytvorili tieň pre celú ulicu... Zo Stockholmu mi príde veľmi inšpiratívna táto brožúra http://ec.europa.eu/environment/europeangreencapital/wp-content/uploads/2013/02/brochure_stockholm_greencapital_2010.pdf
26. august 2015

Rudolf Kusý

Dobrý deň, investor bude musieť urobiť celý chodník. Vrátane obrubníkov, vrátane jednotných mís
pre stromy.

Kusý
26. august 2015

milos

Ad R.Kusy: Len kedy? Dozije sa toho ten strom?
27. august 2015

Mária

Ad R.K. Dakujem, že sa osobne zaujímate o podnety (dvíhate si svoj kredit u mna), ale kde máte zamestnancov, ktorí sú zodpovední za životné prostredie... sú na dovolenke, alebo sú nekompetentní v danej veci konať...dostali v tomto roku vysoké odmeny za vzorne splnenú prácu, tak prečo nie je vidieť ich výsledok.
27. august 2015

jajboli

Roman, ďakujem za link, niekedy ho použijem pri pripomienkach ku kmeňom stromov v chodníkoch.
07. september 2015

Jana Plevová

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Investor zabezpečil revitalizáciu stromov cez koreňový systém a to vytvorením „kalicha“ (zarezaním asfaltu do pravidelného tvaru) pre akumuláciu vody, nakyprením a dosypaním hliny ako aj ochranným štrkovým obsypom triedeným štrkom frakcie 4-8 mm a to pre znemožnenie rastu buriny a ochrany koreňového systému pred vyhrabaním zeminy domácimi miláčikmi.


08. september 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Informovali sme o ňom správcu komunikácie. Nakoľko sú naplánovanéá výstavba nových chodníkov aj so zárubami, určite dôjde k náprave.

Oddelenie komunikácie a marketingu
08. september 2015

Jozef

...toto ma byt kompromisne riesenie medzi stavom aky bol a stavom, aky by mal byt? Ked sa to uz reknstruovalo, okolo stromov maju byt obrubniky. Tento stav vydrzi maximalne dve zimy. Potom okraj asfaltu popraska od zamrznutej vody a hlavne od aut, ktore tu parkuju a neda sa zabranit tomu, aby pri vjazde/vyjazde auto obcas nepreslo aj po hrane tohto asfaltu...
Dalsia vec, kto prisiel na to, ze cez strk nerastie burina?
Alebo mam brat ako spravnu odpoved samospravy tu odpoved, co prisla den po prvej od anonyma a ten chodnik sa este len bude komplexne rekonstruovat? ...mam z tych odpovedi trochu zmatok...
30. október 2015

Jozef

Dnešný stav je taký, že všade naokolo po chodníku, ako aj krajnici cesty je roznosený štrk, ktorý povyhadzovali parkujúce autá...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania