Park Račko plný asociálov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Jozef 24. augusta 2015

Chcel by som upozorniť na stále sa zväčšujúci problém s asociálmi v Parku Račianske Mýto, ako aj v jeho okolí. Denne tam skoro všetky lavičky od križovatky, okolo fontány, až po ihrisko okupujú asociáli. Umývajú sa vo fontáne, sú hluční, opití, všade sú fľašky od "Bielej Aranky" a pomaly denne sú ľudia nútení kvoli nejakej ich potýčke volať políciu. A začínajú sa už bez okolkov tlačiť aj na lavičky priamo k detskému ihrisku. Dokonca pani z cukrárne nám hovorila, že tam polícia riešila nejakého pedofila, čo si fotil a obťažoval deti.
Park dokonca objavili aj rómski spoluobčania, ktorí tam chodia so svojimi deťmi, ktoré síce problémy nerobia, ale práve ich rodičia si skočili do vlasov napríklad aj dnes a 2x tam musela prísť polícia.
Prosím o pravidelné pochôdzky polície !!!

25. august 2015

Xena

to je ako v horore :-(((
26. august 2015

Jozef

...okrem parku asociali okupuju vsetky lavicky okolo Tesco Express ako aj pozdlz obchodnych domov Pokrok. Neexistuje smetna nadoba v okoli, v ktorej by sa aktualne nehrabal nejaky bezdomovec. Na parkovisku vo dvore UNITASu sa dokonca jeden zabyvakoval v starej Skode Favorit a byva tam uz skoro rok... Chodia ho tam obcas navstevovat aj jeho kamarati... Je to dosledok socialnej politiky statu, alebo je to dosledok centra pre bezdomovcov na Mytnej ulici ???
26. august 2015

nepšo

Sám chodím na Račko s dvomi deťmi , hlavne kvôli väčšiemu množstvu húpačok a rôznych preliezok . Minule som takisto musel vyháňať bezdomovcov z lavičiek pri hojdačkách , nakoľko si nebolo kde sadnúť , ani si kde zložiť batoh , o smrade a celom estetickom dojme radšej nebudem hovoriť . Horšie je , že pokiaľ daný človek na lavičke nepopíja alebo niekomu sa nevyhráža , neeistuje možnosť ako sa ho reálne zbaviť...Pokiaľ je už tak opitý , že je mu všetko jedno , nedá sa s nimi ani tak ani tak , pomáha iba hrubá sila poprípade "odvaha rodičov" . Nájdu sa medzi nimi síce aj výnimky , ktorým stačí iba povedať a presunú sa inam , avšak väčšina z nich je tak neprispôsobivých , že skoro vždy treba volať policajtov . Tí však prídu , upozornia ich , poprípade im povedia nech idú preč , za hodinu je daný človek na mieste opäť pričom pribudajúcim množstvom alkoholu je čoraz agresívnejší .
JS : je to dôsledok aj centra na Mýtnej , avšak dôsledok "nevšímavosti a nezáujmu ľudí" riešiť problémy . Mne osobne títo ľudia neprekážajú , avšak ak sú v blízkosti mojich detí , vykrikujú , vyhrážajú sa a správajú sa neprispôsobivo , nemám problém ich napomenúť , poprípade z daného miesta "odpratať" . Myslím si , že keby takto konali viacerí ľudia , a nielen pozerali sa do "blba" tak by tam dotyční páni a dámi vôbec nechodili . Avšak vedia , že väčšina ľudí ich nechá tak a tak skúšajú a stále im to celkom vychádza...
26. august 2015

Jozef

nepšo, svojvoľne "odpratávať" tých ľudí je na jednej strane protiprávne, na druhej strane, ak tam sedí 6 sociek, ktorým je všetko jedno a určite má každý niekde vo vrecku hrdzavý nôž a k tomu nejaké to promile na odvahu, príde mi viac-menej chvastúnske rozprávať o tom ako majú ľudia konať sami... Čo majú ľudia robiť, keď policajt tam príde neochotne jedine, ak ho niekto zavolá? ...majú si založiť domobranu, alebo majú konať na vlastnú päsť ??? Je jasné, že ak by napadli moje dieťa, alebo mňa, tak idem hlava nehlava... Ale dôvod na to im dávať zbytočne nebudem a preto tu máme políciu, ktorá to má riešiť... A riešiť neznamená, že tam prídu a všetkých hneď pozatvárajú... Už len hliadkovanie zabezpečí to, že tam nebudú takí rozpínaví, hluční a kadečo iné...
26. august 2015

Miriam

mne prave takito ludia prekazaju a nie len preto ze robia spinu, zapachaju, nicia verejne priestranstvo ale prekazaju mi prave pretoze su to jednoducho ignorantski sebci. To preto, ze sa vzdali nasho sposobu zivota na ukor svojich pijanskych slobodnych radovanok, vadia mi preto, lebo neprispievaju nicim pre mesto a ba ho este likviduju, otravuju ostatnych. Ked chcu zit inak slobodne o nic sa nestarat ako im to vyhovuje nech odidu vsetci za mesto a nech tam piju pod stromom kde je minimum ludi. Lenze cucko nikde inde len v Tescu nekupia. Su to chodiace zombie trosky prepite lacnych kartonovym alkoholom.
26. august 2015

Xena

Asi by bolo dobré túto situáciu medializovať......
27. august 2015

Xena

Je 27/08/2015 a žiadna odpoveď samosprávy. Tak takto sa najnovšie komunikuje s občanmi?
27. august 2015

Mária

Hej to je ich novým etickým kodexom, inak myslím, že sa už netreba vzrušovať Račko by malo od januára padnúť za obeť akože revitalizátorom parku, už sa pripomienkuje EIA: https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/revitalizacia-architektonickej-parkovej-upravy-parku-racianske-myto pridajte sa, je to aj pre občanov stačí ak do 4.9. pošlete svoje pripomienky na okresný úrad ŽP Bratislava. A už je schválený aj výrub stromov: http://www.banm.sk/data/att/4432.pdf takže stromčeky RIP. Pán poslanec Vláčiky má síce ubezpečil, že len poškodené stromčeky idú RIP, ale......dá sa veriť úradu, ked nevedia dodržať etický kodx, ktorý si sami napíšu??
28. august 2015

Peter

V tomto state sa revitalizuju parky pre vacsie pohodlie bezdomovcov a slusni ludia, resp. rodicia s detmi, ktori to povinne financuju, nemaju kam ist so svojimi ratolestami.
31. august 2015

Mária

ešte pozornosť, je tam schválený výrub 11 stromov...ako jeden poslanec povedal, odôvodnením je ich zlý stav a možnosť pádu a zranenia detí pri hre...prečo sa však pod stromami vaše detí hrajú dnes nie je známe?! Alebo sa jedná len o sprostú lož, že stromy sú choré pre blaho revitalizátorov
08. september 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podľa vyjadrenia oddelenia Verejného poriadku v parku a v okolí pôsobí Okrskár MsP, v dotyku niekoľkých ulíc je OO PZ Bratislava Nové Mesto-východ. Nevhodné správanie, spanie na lavičkách a zemi , prípadne iná priestupková činnosť, alebo trestnú činnosť rieši MsP ako aj PZ SR. V takomto prípade je potrebné kontaktovať hliadky - MsP resp. PZ SR.
Požiadali sme o písomné stanovisko z pohľadu MsP a OO PZ k danej problematike na Račianskom mýte.

Jana Plevová
09. september 2015

Jozef

Pani Plevova... chodime s detmi do toho parku denne. Policajta som tam videl len v pripade, ze ho zavolali ludia k nejakej sarvatke... Bez prehanania poviem, ze v zivote som tam nevidel len tak sa prejst policajnu hliadku... Predpokladam, ze ten vas prideleny okrskar je ten, ktory denne prejde autom po pesej zone a zaparkuje ho pred Tesco Express, kde chyta previnilcov co sa otocili na strasne nebezpecnom elektrickovom prejazde pri Kominarskej... Lebo tam su denne... Toto je pre nich zjavne dolezitejsie, kedze tam sa hned sypu peniazky...
Takze ak je pre park naozaj prideleny okrskar, poviem Vam len tolko, ze celkom slusne na ten park kasle...
09. september 2015

Mária

Obchôdzky kvôli bezdákom slubili aj na Klenovej, žial tiež po nich niet ani pachu, ale pred Tescom na križovatke stromová- vlárska zvyknú dávať papuče parkujúcim...úradníkov v novom meste treba zrušiť, nie sú hodní ani titulu štatisti

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania