Legálne reklamy?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 20. septembra 2012

Pri križovatke Ružinovskej ulice a cesty na parkovisko k Lidlu je niekoľko reklamných pútačov. Sú umiestnené legálne? V prípade, že nie, prosím samosprávu o odstránenie.

28. september 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet.
Zamestnanci stavebného úradu mestskej časti Bratislava - Ružinov na základe Vášho podnetu vykonali obhliadku.
Na základe zistení bol zvolaný výkon štátneho dohľadu vo veci umiestnenia reklamného pútača na Ružinovskej ulici
v Bratislave. Ďalej mestská časť bude postupovať v zmysle príslušných ustanovení stavebného zákona.

Tatiana Baáriová, kancelária starostu
30. október 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
tak ako sme nižšie uviedli, orgán štátneho stavebného dohľadu na miestnom zisťovaní zistil, že sa jedná o prenosné - mobilné reklamné zariadenie, na ktoré nie je potrebné podľa usmernenia Ministerstva výstavby a dopravy SR povolenie podľa zákona 50/1976 Zb. - Stavebného zákona. Na jeho umiestnenie je potrebný iba súhlas majiteľa pozemku.
U tabúľ - Pneuservis a Autodiely sa nám vlastníkov nepodarilo zistiť. Podľa § 93 ods. 2 zákona č. 50/1976 Zb. bude vlastník pozemku vyzvaný na odstránenie zvyšných tabúľ.

Tatiana Baáriová, kancelária starostu
07. november 2012

R

Predvcerom boli na mieste vsetky reklamy, ktore je vidno na fotke. Podnet je nerieseny a kompetentni si hladaju len vyhovorky. Aj akozeakcia primatora, ktory dal spilit jeden billboard za pritomnosti vsetkych medii je len vysmechom a realny bol proti nelegalnym reklamam je len vymysel. Ved co je narocne na tom, ked pride magistrat na svoje pozemky po celom meste a odstrani vsetky nelegalne smeti? Ziaden, ja by som to na svojom dvore urobil kludne v priebehu jedneho mesiaca aj s 300 reklamnymi plochami.
27. jún 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po výzve stavebného úradu bolo jedno reklamné zariadenie odstránené, druhé reklamné zariadenie si jeho majiteľ presunul na pozemok Hlavného mesta SR Bratislavy. Vyzveme spoločnosť Stiefel, aby preukázala, na základe čoho tak urobila.



Tatiana Baáriová, kancelária starostu
30. marec 2017

Nacbo Ynmynona

Ostala tam už len jedna reklamná tabuľa, patriaca Lidlu. Tá je legálna?
22. august 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Predmetná reklama je legálna. Ospravedlňujeme sa za oneskorenú odpoveď.

MU Bratislava Ružinov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania