Neustále parkovanie na rohu parkoviska


V riešení
meno
Jarmila 28. augusta 2015

Neustále parkovanie na rohu parkoviska a nevedia sa tam dostať smetiari s autom. A to je potom výsledkom plne kontajnere. Dnes je štvrtok a uz od pondelka neboli vysypané kontajnere.

02. september 2015

Odpoveď samosprávy

Riešeniu statickej dopravy sa samospráva Petržalky intenzívne venuje posledných cca 5 rokov. Možno sa to zdá veľa, ale riešenia sa nehľadajú ľahko, aj kvôli legislatíve, aj kvôli financiám a pod. A hľadali sme ich aj v iných slovenských mestách či v zahraničí. Faktom je, že sme tesne pred spustením rezidentského parkovania, od ktorého očakávame zavedenie elementárneho poriadku na chodníkoch i na zeleni, či verejných priestranstvách.
Parkovať sa bude dať len tam, kde to bude vyznačené a samozrejme prednosť budú mať Petržalčania. Postupne sa vybudujú aj nové parkovacie kapacity, ak však nezačneme okamžite konať a nezavedieme pravidlá, už onedlho sa z Petržalky stane jedno veľké chaotické parkovisko a my postupne prídeme o všetku zeleň, chodníky, potom o detské ihriská - všade tam budú totiž parkovať aj takí neohľaduplní vodiči, na akých upozorňuje aj tento podnet.
Veríme, že už na septembrovom zastupiteľstve dáme tomuto jedinému možnému riešeniu zelenú.

mestská časť BA-Petržalka
05. september 2015

Marek Sabo

System parkovania, ktory bol medializovany neriesi zial vobec nic. Iba ak tak dalsi prijem pre ssamospravu. Chaos bude este vacsi pretoze zakazete parkovat na sirokych chodnikoch a tym padom sa zmensi pocet parkovacich miest. Kym sa vybuduju nove tak nam vsetkym prasknu nervy pri hladani miesta. Zial zvolil sa presne opacny postup, ako sa mal. Najprv sa mali vybudovat nove parkovacie miesta a potom sa moze nieco spoplatnovat. Ale nas sa samozrejme nikto nepytal, ved naco, vy obcania platte a nestarajte sa. Skoda.
16. máj 2016

Andelo

To je najľahšie. Populisticky strašiť ľudí stratou zelene, detských ihrísk a tak podobne - veď to nie je pravda. Stačí vyberať peniaze a za to nič neposkytnúť. Hlavne, že sa niekto zase nabalí. Nikto nezaručí, že za tie vybraté peniaze, aj niekde zaparkujeme bez pokuty. Naozaj škoda.
30. máj 2019

Peter P.

Kedze predchadzajuca samosprava nebola ochotna vyriesit ani tento pomerne jednoducho riesitelny problem, zadavam ho este raz a verim, ze sucasna samosprava sa k problemu postavi inac.
Problem: Často krát sa stáva, že vozidlá OLO sa nedostanú ku kontajnerom z dôvodu parkujúcich áut v oblúkoch alebo v strede parkoviska. Kontajnery tak častokrát ostavajú plné celý deň.
Riešenie sa zda byť pomerne jednoduché a lacné. Stačí predlziť žltu čiaru az do oblukov. Alebo osadiť značku zakazujúcu parkovať v oblúkoch ako aj v strede parkoviska. Najucinejsie riesenie je tam dat betonovu zabranu. (biskupský klobúk)
02. jún 2019

Jana P

my mame este vacsi problem . Auta parkuju nie len popri vjazdoch na parkovisko, ale aj pozdlzne v strede parkoviska (zda sa ze u vas tuto inovaciu este ziaden vodic neobjavil). Cize smetiarom brania vo vjazde nie len dvaja na svtupe do parkoviska, ale dalsich 10 aut v strede..
Vyriesili sme to tak,ze sme si od OLO objednali aspon viac zltych a modrych kontajnerov. Tie su zdarma (pristavenie aj odvoz), staci ked spravca domu napise mail s poziadavkou na OLO. Cize mame viac kontajnerov a ked sa smetiarske auto nedostane ku kontajnerom, da sa to ako.tak preckat po dalsi odvoz. Pan, ktory docistuje nase stojisko si to velmi pochvaluje, povedal ze odkedy mame viac kontajnerov na plasty a papier, ma s docistovanim o 80% menej roboty
30. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mestská časť Bratislava-Petržalka nebude vyznačovať duplicitné dopravné značenie, ktoré vyznačuje iné zákazy a príkazy vyplývajúce z ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke.
Riešením je iba a jedine požiadavka na poriadkové zložky, aby vykonávali dohľad nad dodržiavaním ustanovení zákona (je to ich základná povinnosť).
Pokiaľ sa bude tolerovať porušovanie pravidiel cestnej premávky, tak nevieme žiadnym spôsobom zabezpečiť, aby vodiči nestáli na miestach kde je to zakázané.

Ako riešenie uvádzame:
• riadne označenie kontajnerového stojiska s vyznačením časov odvozov odpadu
• informovanie (neustále) na schôdzi vlastníkov bytových a nebytových priestorov
• privolávanie poriadkových zložiek
06. august 2019

Odpoveď samosprávy

V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania