Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Detske ihriska vo Vajnoroch

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Zaslal: M, 30. augusta 2015

Vazeny pan starosta, tymto podnetom by som chcela poukazat na sucasny stav detskych ihrisk vo Vajnoroch. Vo fotodokumentacii je jasne vidiet, ako "bezpecne" su detske ihriska vo Vajnoroch - trciaci beton na kazdej preliezke, na ktorom sa dieta moze velmi rychlo a jednoducho zranit, kedze po ihrisku su drobne kamienky, po ktorych sa neda ani poriadne kracat, ani behat a lahko sa na nich pada, nicia sa topanky, kamienky sa vynasaju na bezecku drahu, po ktorej sa nasledne neda behat a smyka sa to. Preco nie je na ihrisku gumena dlazba? V kamienkoch sa nachadzaju pre deti nebezpecne predmety (foto). Na ihrisku nie je pitna voda, toaleta, smetny kos. Taktiez sa zjavne nikto nestara o vyrastajucu burinu, pieskovisko by sa mohlo na noc zakryvat. A toto vsetko sa netyka len ihriska na fotkach.

13. október 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet.
Postúpili sme ho zodpovedným - Základnej škole s materskou školou K. Brúderovej na riešenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
S pozdravom

Mária Horváthová
sekretariát starostu
01. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

detské ihrisko bolo budované pre potreby ŠKD pri ZŠ K. Brúderovej z finančných prostriedkov rodičovského združenia. S jeho využívaním verejnosťou sa pri jeho plánovaní a budovaní nepočítalo. Situácia sa zmenila, keď z participatívneho rozpočtu bolo mestskou časťou dodatočne realizované v záujme zvýšenia bezpečnosti (zabezpečenie proti pádu) "vyštrkovanie" a "penovanie" pod jednotlivými prvkami ihriska. Vzhľadom na tzv. "občianske peniaze" sa stalo ihrisko prístupné aj pre verejnosť. Pri zemných prácach bolo odkryté betónové osadenie prvkov v zemi a nebol vytvorený trávnatý ochranný pás medzi bežeckou dráhou a detským ihriskom. Je preto prirodzené, že štrk sa dostáva na bežeckú dráhu a dochádza k odhaľovaniu zabetónovania jednotlivých prvkov ihriska. Škola sa bežeckú dráhu, ako aj jednotlivé prvky ihriska snaží udržiavať prevádzkyschopné. Uvedomujeme si, že otvorením ihriska sme zodpovední za všetky chyby, ktoré na ihrisku vzniknú a tiež za prípadné úrazy, ktoré sa na ihrisku stanú. Vzhľadom na uvedené zabezpečíme odstránenie chýb. Ide najmä o pravidelné dohrabávanie štrku tam, kde ho deti hrou odhrnú. Zároveň o zabezpečenie pravidelného čistenia bežeckej dráhy od kamienkov. S vodou a toaletami sme pri budovaní ihriska nerátali. Deti v ŠKD využívajú toalety v škole. Čo sa týka pieskoviska, snažíme sa ho pravidelne kypriť a prehrabávať, aby boli z neho odstránené nečistoty, ktoré tam nanosia deti v odpoludňajších hodinách. To isté robíme aj s pieskom v doskočisku, ktoré je súčasťou multifunkčného ihriska. Záverom dodávame, že čistota a poriadok na detskom ihrisku by nemala byť povinnosťou len jednej strany, v tomto prípade školy. To isté platí aj pre druhú stranu, t. z. užívateľov, ktorí ihrisko vo svojom voľnom čase využívajú na zmysluplné pohybové vyžitie sa.

S pozdravom

Jozef Bratina
Riaditeľ ZŠ

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.