Pravidelne blokovanie chodnika


V riešení
meno
Jozo 04. septembra 2015

Pravidelne blokovanie chodnikov, prosim Vas o dlhodobe riesenie vo forme osadzenia znacky parkovania iba na vyznacenych miestach a zrusit parkovanie pri FA STU pretoze tam blokuju priestor chodcov. Dakujem

05. september 2015

František

Minimálne autá v pozadí neponechali ani smiešnych, zákonom vyžadovaných 1,5m voľnej šírky na chodníku - do doby systémového vyriešenia problému prosím o volanie Mestskej polície.
11. jún 2020

Peter Oravec

Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
12. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali zodpovednému subjektu.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
24. júl 2020

Peter Oravec

Dobrý deň.
Päť rokov neriešený - doslova mestskou políciou ignorovaný podnet.
Prosím o preposlanie.
25. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný Mestskej polícii.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
30. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
hliadky MsP Váš podnet preveria a v prípade zistenia porušeia zákona budú priestupky riešiť. Ukladanie bariér, či zmeny alebo doplnenia vodorovného a zvislého dopravného značenia nie je v kompetencii MsP ale správcu komunikácie.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
03. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
dám sem odkaz na jeden blog:
https://dennikn.sk/blog/2096383/ako-to-funguje-v-bratislave-o-praci-mestskej-policie/

Citát z blogu:
"V polovici septembra 2020, keď som týmto miestom opakovane prechádzal a videl som, že za značkou označujúcu zónu zákaz státia sa nachádza niekoľko zaparkovaných áut, rozhodol som sa kontaktovať mestskú políciu. Mojím zámerom bolo vysvetliť „problém“, pre istotu si spraviť niekoľko fotiek, aby mi neskôr nikto nevyčítal, že som ich volal len tak ‒ a ísť ďalej. Tento plán trval až do momentu, keď som po niekoľkých hodinách prechádzal Námestím slobody ešte raz a videl som, že mnohé z áut, ktoré som si predtým odfotil, tu ešte stále stoja bez akéhokoľvek znaku toho, že by situáciu niektorý z príslušníkov mestskej polície riešil. Nasledoval druhý telefonát a to, čo som sa dopočul, ma šokovalo: dopravné značenie označujúce zónu so zákazom státia sú údajne neplatné, pretože na nich chýba jedno slovo: „parkovacích“. Toto zistenie bolo dôvodom, prečo píšem tento článok."

Z blogu vyplýva, že na značke chýba jedno slovo ("parkovacích") a preto je jej rešpektovanie mestskou políciou nevymáhateľné.

Polícia aj magistrát o tom však vedia už mesiace, a nekonajú, problém ignorujú.

Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
07. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
hliadky MsP Váš podnet preveria a v prípade zistenia porušeia zákona budú priestupky riešiť. Ukladanie bariér, či zmeny alebo doplnenia vodorovného a zvislého dopravného značenia nie je v kompetencii MsP ale správcu komunikácie.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Ťarcha
06. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
01. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Námestie Slobody je lokalita, ktorá je monitorová hliadkami MsP počas výkonu ich hliadkovej služby a zistené porušenia zákona sa riešia priebežne. Vodiči sú nedisciplinovaní a obmedzené personálne kapacity MsP neumožňujú okamžité riešenie všetkých priestupkov tak, aby občania boli spokojní.

Bc. Marcela Ťarcha

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania