Nelegálna reklama

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Staromestský Občan 06. septembra 2015

Na rohu Námestia 1. mája pribudla pojazdná reklama Potravín Malina, ktorých majiteľ zjavne nemá na legálnu reklamu a radšej sa rozhodol vydať napospas tento pekný veterán. Ide o nákladiačik Fiat 616, ročník 1972 dovezený po renovácii z Talianska. ŠPZ: BL-484JG

Takéto auto by malo byť v múzeu, prípade v súkromnej zbierke a jazdiť na zrazy veteránov. Takto je len terčom vandalov, aj ľudí, ktorí už majú plné zuby nelegálnej reklamy v meste. Vedľa auta sú už aj tak dva reklamné panely. A poprosím mestskú políciu, nech sa ani neobťažuje odpísať mi, že vozidlo necháva 1.5 metra, takže nie je dôvod na odťah!

S pozdravom,

občan Peter

07. september 2015

Julian

Podľa mňa to auto je skor terčom samotného prispievateľa, mne sa páči, naozaj nedochádza k porušovaniu žiadnych právnych predpisov a mestská polícia nič iné ani neodpíše, auto je to pekné a celkovo sa mi ten nápad páči, skôr mi vadí rozhorčenie a neopodstatnený hnev autora príspevku.
08. september 2015

Staromestský Občan

Mne sa to auto tiež páči, ale to nie je dôvod aby si tu robil každý čo sa mu zapáči. Ako v podnete píšem, vedľa auta sú už aj tak dve rôzne reklamné plochy v tesnej blízkosti, ale budiš, sú tam aspoň legálne a ich prevádzkovateľ za ne mestu platí.

Zo zaparkovaného auta s veľkou reklamou ale nikto nič nemá. Ak by to majiteľ zaparkoval na riadne vyznačenom parkovacom mieste mimo chodníka, tak dajme tomu, ale toto jednoducho drzosť. Nehovoriac o tom, že tie potraviny sa nachádzajú hneď v tej sklenenej budove za autom, takže šípka na aute zle ukazuje a tým pádom je tá reklama celkom zbytočná.

Nech si s tým jazdí po meste a propaguje svoje potraviny, ale nech to jednoducho nezavadzia na chodníku.
10. september 2015

Jakub

A keď nedochádza k porušovaniu právnych predpisov čo čakáš, že bude MČ robiť? Občan môže robiť všetko to,čo mu zákon nezakazuje. MČ môže robiť všetko to, čo jej zákon povoluje. Daj MČ radu. Ako by mala postupovať?
11. september 2015

Staromestský Občan

Kým sa Bratislava nezbaví áut na chodníkoch, tak nech v takýchto lokalitách aspoň osádza stĺpiky alebo lokálne zákazy. Môžu sa tiež chytiť toho, kadiaľ tam tieto autá lezú, tipujem že cez zastávku alebo priechod pre chodcov.
11. september 2015

Jakub

Kým NRSR neprijme nový zákon ktorý by to zakazoval, tak sa na chodníkoch parkovať bude. To ako sa tam dostal je tak jedno. Je to smutné, ale autá môžu chodiť aj cez prechod aj cez zastávku a nič pritom neporušujú.A naozaj si nemyslím, že vyhadzovať verejné financie na stĺpiky je rentabilné. Zóny sa spraviť môžu s tým súhlasím, a tie už aj niekde sú. Len to neznamená, že keď si niekto zmyslí, že tam a tam chcem zónu parkovanie povolené len na vyznačených parkovacích miestach, tak že mesto každému vyhovie. Aj keď v tejto lokalite by to šlo. Neviem si to ale predstaviť niekde na sídliskách, A už vôbec nie v celej BA, keďže parkovacie miesta často nie sú ani pooznačované.
29. september 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

pokiaľ vozidlo neporušuje dopravné predpisy, nemôžeme s ním nič robiť, pretože na to nemáme kompetencie, aj keď to je reklama. Samospráva, v tomto prípade v prenesenom výkone štátnej správy môže robiť len to, čo jej dovoľujú zákony.

Pokiaľ vozidlo parkuje nesprávne, je potrebné zavolať Mestskú políciu na č. 159. Vozidlo je možné odtiahnuť len v zákonom oprávnených prípadoch.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
04. október 2015

Staromestský Občan

Auto je už preč, podnet sa vyriešil sám.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania