Chodník obsadený parkujúcimi autami

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Ján Hefty 24. septembra 2012

Na Radlinského ulici pri internátoch parkujú autá na chodníku tak, že neponechávajú 1,5 m šírku pre chodcov. Neprejdú tak proti sebe ani dvaja ľudia.

24. september 2012

R.H.

Ak tam naozaj nezostava 150cm miesta, tak treba volat 159. Toto radi vyriesia narozdiel od inych veci :)
27. september 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Ďakujeme za Váš podnet. O stanovisko sme požiadali mestskú políciu, ktorá nám prostredníctvom hovorcu p. Plevu poskytla tieto informácie:

"Podľa zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať, to neplatí ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím. Problematika parkovania na chodníkoch na Radlinského ulici na ktorú upozornil občan je zo strany mestskej polície riešená čo napokon dokumentujú aj zistené a riešené priestupky v tejto lokalite v tomto roku. Na parkujúce vozidlá v rozpore s príslušnými ustanoveniami zákona o cestnej premávke založili príslušníci mestskej polície 390 blokovacích zariadení a 98 vozidiel tvoriacich prekážku v cestnej premávke bolo správcom komunikácie odstránených."

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
02. október 2012

R

Prave tu odtahovali jedno auto, ktore parkovalo pri tej elektrickej skrini, co je na chodniku a nechavalo tak 30cm miesta. Otazkou je ci automaticky, alebo na telefonat od niekoho...Ale zase nebudme optimisti:D:D:D

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania