Semafor na prechod pre chodcov Budatinska + novostavba Solar

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Jana Šindelářová 08. septembra 2015

Dobry den, na Budatinskej 22-26 v novostavbe Solar pribudlo 145 novych bytov - teda aj vela novych "malych" obyvatelov, ktori sa potrebuju bezpecne dostat na druhu stranu cesty, ci uz na zastavku autobusu, alebo do ZS Budatinska, alebo na detske ihrisko vo vnutrobloku na Budatinskej, oproti vchodu do ZS. Bolo by na mieste vybudovat na prechode pre chodcov oproti budove Unipharma, medzi autobusovymi zastavkami svetelnu signalizaciu - tlacitkovy semafor. Zaroven by ma zaujimalo, ci je mozne, aby oproti Solaru smerom ku zakladnej skole mohol pribudnut este jeden prechod pre chodcov.
Dakujem. Jana Sindelarova

08. september 2015

Julian

Pristahovalci sa ozývajú...
Na tej strane cesty je "až" jeden obytný dom a vy by ste chceli signalizáciu?
Trošku ste mimo, to by potom museli byť v Petržalke na každom rohu "semafory", pretože sú bloky, kde je 800 bytov a ľudia sa na druhú stranu cesty dostať vedia, trošku pouvažujte nad tým, čo sem dávate...
08. september 2015

Jana Šindelářová

Pozrite Julian, reagovat tu "pristahovalectvom", kde sa jedna o bezpecnost chodcov a hlavne deti, je skutocne trapne a zamysliet by ste sa mali vy, ked nie ste schopny uviest ani vase cele meno. Pod ruskom anonymity sa toho da popisat velmi vela, vsak :-). Nechapem preco vam vadi, ze by prechadzanie cez tunajsiu stvorprudovku mohlo byt pre ludi bezpecnejsie. Ci budeme radsej cakat, kym tam napriklad vase dieta nezrazi auto a potom sa to vyriesi ...
K vasim dalsim "akoze argumentom" sa nejvyjadrujem.
08. september 2015

nezávislý_pozorovateľ

Nemusím byť žiadny odborník na dopravu a vidím, že tam proste nemá cestná svetelná signalizácia zmysel, intenzity minimálne, nehody žiadne, pravý pruh Budatínskej bude časom legálne vyznačený s možnosťou parkovania, ako je to ďalej ku križovatke, do budúcna sa tam nič veľké nechystá, ďalej je ochranné pásmo železnice a diaľnice, fotky stiahnuté z google maps a požiadavka na ďalší zbytočný priechod je OT. Na tej strane ulice, kde je SOLAR je len AAA auto, ktoré nemá prístup pre peších na Budatínsku, nejaká ubytovňa, NBÚ a jedna bytovka, plus poloprázdny SOLAR, nič významné. Prepáčte, ale stavať príspevok na zdraví detí je trošku absurdné v tomto prípade vážená.
08. september 2015

Jana Šindelářová

Ja staviam svoj prispevok na tom, co je pre mna a moje deti podstatne. Nemusite s tym suhlasit. Pockam si na reakciu kompetentnych.
08. september 2015

Martin

Poznám dobre tú lokalitu a nemyslím si, že svetelná signalizácia tam má opodstatnenie. Ako písal predošlý prispievateľ, na tej jednej strane cesty v podstate skoro nič nie je a takáto požiadavka by mohla byť potom ku ktorémukoľvek prechodu pre chodcov v celej Petržalke.
13. september 2015

Petrzalcanka

proti tlacitkovemu semaforu nemam ziadne namietky, skor by som chcela upozornit na to, ze prave vodici tam maju problem, ked spoza autobusu vybehuju dospeli ludia bez toho aby sa pozreli na cestu. Aj ked tam bude svetelny semafor, dopadne to ako na panonskej pri ZST Petrzalka - ludia aj tak skacu do cesty autam...
17. október 2015

cefalu

Ja si tiez myslim zeby tam bodol tlacitkovy semafor.Teda nie bodol ale musel byt.Jedine co je problem by nadavali vodici MHD a vodici aut ze ich to zdrzuje.Problem ZST Petrzalka je aj v tom co sa Panonskej cesty tyka.Ze tie semafory funguju v prospech vodicov a nie v prospech pesiakov.Aj ked nic by sa nestalo keby podchof posunuli az po Plus 7cku .Ked mam niekedy cakat 5 minut na to kym konecne bude zelena a viem ze mi ide vlak ktory ma nepocka tak co asi urobim.Ked ho nestihnem? Bud ho nestihnem alebo zmeskam do prace lebo dalsi vlak do Viedne nechytim a ked zmeskam v Petrzalke vlak na Hlavnej stanici by musel meskat a nesmela by byt zapcha na Stefanikovej.No polozme si otazku inak.Kolko vodicov v Bratislave zastavi ked sa priblizi chodec k zembre? Povedzme jeden z desiatich.Vo Viedni je to mozno jeden z desiatich co nezastavi .Takze si myslim ze semafor na tlacitko ci na senzor je dobry napad.Mal by fungovat nielen pri Solari ale aj v inych castiach Petrzalky.Nebolo tych nevinnych zivotov uz dost? Kedy sa uz zacne konat?Ja sa priklanam na stranu Jany a to pri Solari nebyvam.Aj tak casom pribudne Solar 2 a bude nutne tuto situaciu riesit.Pravda u nas najpr padnu zivoty az potom sa zacne konat.To je velka chyba.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania