Nefunkčné vodorovné označenie priechodu pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 25. septembra 2012

Tento prechod pre chodcov, pri Ruzovej doline c.15, je permanentne v nevyhovujucom stave. Raz za rok ho alibisticky nastriekaju, avsak po troch mesiacoch je zase v takomto stave.
Na ceste je stary rozpadajuci asfalt a vozidla na tomto mieste pred krizovatkou brzdia. Dalsie akceleruju od ulice Klincova. A prave preto sa biela farba rychlo olupe.
Z uvedenych dovodov je potrebne urobit uvedenu obnovu doslednejsie alebo obnovovat minimalne 3 krat do roka!.

26. september 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Mestská časť dopravnú situáciu na križovatke Klincová - Ružová dolina bude riešiť posunutím a vyznačením priechodu pre chodcov v smere na Záhradnícku ulicu. Na uvoľnenej ploche sa vyznačí verejne prístupné stojisko s pozdĺžnym radením. Projekt organizácie dopravy bol odsúhlasený v Operatívnej komisii oddelenia prevádzky dopravy Magistrátu hl. m. SR Bratislavy dňa 11.9.2012 a následne bol zaradený do harmonogramu plánovaných prác. Vzhľadom na väčšie množstvo takýchto prác nevieme bližšie uviesť termín realizácie ( realizácia je možná do konca októbra, aj to podľa poveternostných podmienok).

Tatiana Baáriová, kancelária starostu
26. september 2012

Marin Jurasek

S tym stojiskom - s pozdlznym radenim - namiesto prechodu, tak to nemyslite vazne? Je to velmi zatazena "T" krizovatka. Celkom nerozumiem, aky bude potom vyhlad do krizovatky pri vyjazde z ulice Klincova? A ako sa potom zachovaju dva plnohodnotne jazdne pruhy po ulicu Klincova v smere od objektu Universo?
26. september 2012

Martin Jurasek

Este pripajam jeden zasadny problem. Asfalova platforma na pravej strane krizovatky Klincova a Ruzova dolina sa vyuziva ako verejne parkovisko. Ludia, ktori prechadzaju prechodom cez Klincovu, smerom k Zahradnickej, tak sa prepletaju pomedzi auta. A matky s kocikmi su tu absolutne bez sance. Dalsi prechod chcete riesit posunutim k Zahradnickej ulici? Kde?
Chcem vas poziadat, aby ste pripojili spominany novy "Projekt organizacie dopravy".
28. september 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v prílohe zasielame odsúhlasený projekt organizácie dopravy k podnetu č. 2101

Ďakujeme

Mgr. Tatiana Baáriová

Kancelária starostu
Mestskej časti Bratislava - Ružinov
28. september 2012

J. Kudela

Dakujem za prilohu grafiky noveho projektu.
Stale tu vsak ostava problem - prechod cez Klincovu ul. a jeho pokracovanie na asfaltovej platforme.

Dakujem za porozumenie
28. september 2012

J. Kudela

Dakujem za prilohu grafiky noveho projektu.
Stale tu vsak ostava nasledovny problem.
Je potrebne predlzit zlte znacenie "V12b" po lavej strane ulice Ruzova dolina - vid. prilozena grafika.
Tato krizovatka "tvaru T " je sustavne mimoriadne vytazena a parkovanie, v zmysle platneho zakona, tu vyrazne komplikuje bezpecnost a plynulost premavky.
citujem: § 25
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
a) v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti,
b) pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na
ňom a za ním,
c) na priechode pre chodcov alebo na priechode pre
cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi,
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred
hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru „T“ na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,

Dakujeme za porozumenie.

28. september 2012

Martin Jurášek

Je to presne tak. Toto nie je akasi provincna "križovatka tvaru T", ale velmi frekventovane miesto Bratislavy. Prave tu, pri "Mileticke", kazdy den prejdu tisice vozidiel a stovky sa stretnu prave na tejto krizovatke.
28. september 2012

Vlado

Naposledy, po dlhych urgenciach, prestriekali tento prechod v septembri 2011! http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/1130/obnova-znacenia-prechodu-pre-chodcov
01. október 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zasielame doplňujúce informácie:
Obnovu vodorovného dopravného značenia V 6a - Priechod pre chodcov zaradíme do harmonogramu opráv. Zastavenie a státie vozidiel rieši § 25 zákona č. 8/2009 - o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Riešenie prípadu vo fotodokumentácii t.j. kontrola a prípadné represívne opatrenia sú plne v kompetencii Mestskej polície.


Tatiana Baáriová, kancelária starostu
Ladislav Illa, referát regionálneho rozvoja
05. október 2012

vlado

Prechod je konečne namalovaný. Vďaka.
08. október 2012

Jozef

Problem zo strany MU Ruzinov je vyrieseny len ciastocne. Bolo trba obnovit aj zlty pruh pri obrubniku.
Taktiez ostal stale nedorieseny prechod pre chodcov na Klincovej ulici a jeho vyustenie na asfaltovej platforme. Pomedzi parkujuce vozidla urcite neprejde ziadna matka s kocikom.
18. máj 2013

Chodec

Vodorovne znacenie prechodu pre chodcov na ulici Ruzova dolina je zase v takom stave, aky je vidiet na prvej na fotografii!!!
20. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská časť má vedomosť o uvedenom značení, obnova vodorovného značenia priechodu pre chodcov V 6a bola zaradená do harmonogramu plánovaných prác,
presnejší čas nevieme uviesť z dôvodu veľkého množstva nahromadených plánovaných prác po zimnej uzávierke.

Mgr. Tatiana Baáriová

Kancelária starostu
Mestskej časti Bratislava - Ružinov
08. jún 2013

Martin

Konecne ho obnovili. Dakujeme
10. máj 2018

Anonymný užívateľ

"Čerstvé foto" z dnešného dňa. Vyriešené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania