Dlhodobo odparkované auto

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Michal X 28. septembra 2012

Auto parkuje takto už 2 roky, priamo pred domom, kde je problém nájsť voľné miesto už o 16:00 popoludní. Takisto už vyše 2 rokov nemá platnú emisnú ani technickú kontrolu.

08. október 2012

Odpoveď samosprávy

Pracovníci oddelenia životného prostredia vykonali dňa 2. 10. 2012 kontrolu uvedeného miesta a vozidlo Mazda farby striebornej metalízy, evidenčné číslo BA 864 ET, zadokumentovali. Zákon č. 223/2001 Z. z. o odpadoch nám dovoľuje odstrániť vozidlá s evidenčnými číslami len na určené parkovisko, ktoré však naša mestská časť nemá k dispozícií. Cez dopravný inšpektorát zistíme majiteľa a upozorníme ho na stav vozidla. V prípade, že majiteľ na naše upozornenie nezareaguje, požiadame Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie o jeho vyradenie z premávky a následne o vyradenie z policajnej evidencie. Až po jeho vyradení z evidencie budeme môcť vozidlo ako vrak odstrániť.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
16. január 2013

Ovcan X

mame nieco nove? ako dlho planuje nasa (s)miesna samosprava este cakat, kym majitel zareaguje na upozornenie? rok, dva??
17. január 2013

Odkazprestarostu.sk

@Ovcan X: požiadali sme samosprávu o aktualizáciu stavu riešenia podnetu. Akonáhle budeme mať novšie informácie, zverejníme ich.
31. január 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

cez dopravný inšpektorát sme zistili majiteľ motorového vozidla, ten však zatiaľ naše opakované zásielky do vlastných rúk neprevzal. V liste ho upozorňujeme na skutočnosť, že na prednom skle nemá platné nálepky o vykonaní povinnej technickej a emisnej kontrole a že ak nedôjde k náprave, požiadame Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie o jeho vyradenie z premávky a následne o vyradenie z policajnej evidencie. Až po jeho vyradení z evidencie bude vozidlo ako vrak odstránené. Keďže si v odbernej lehote zásielku neprevzal, budeme postupovať tak, ako to bolo uvedené v upozornení.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
21. júl 2013

Obcan2

Prosím pošlite im to ešte raz. Samospráva má aj tabuľu hanby, tak nech tam pridajú aj toto auto. Ozaj a dopravný inšpektorát nič? Veď auto nemá platnú emisnú ani technickú kontrolu a pritom sa nachádza na verejnej ceste, pochybujem, že ho majiteľ odhlásil.
30. júl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR má vozidlo Mazda 626, ev. číslo BA 864 ET farby striebornej metalízy, odstavené na Krásnohorskej ulici č. 10 v Bratislave-Petržalke platné nálepky o vykonaní povinnej technickej a emisnej kontroly do decembra 2014. Na základe opätovnej obhliadky sme zistili, že na prednom skle nemá tieto nové kontroly zabezpečené platnými nálepkami, stále má na skle staré nálepky. Z toho dôvodu vyzveme majiteľa, aby túto situáciu vysvetlil.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
05. september 2013

Anonymný užívateľ

No vidím, že samospráva kašle na to, rok nie su schopní vyriešiť takúto banálnu vec...
24. január 2014

Anonymný užívateľ

Pani Podmajerská, už Vám majiteľ tej mazdy vysvetlil, ako sa veci majú? Lebo nálepky má stále iba tie staré a auto tam stále stojí bez pohnutia. Pokiaľ ma pamäť neklame, nálepky pri technickej kontrole lepí priamo technik, neodovzdáva ich majiteľovi auta. Takže by ma zaujímalo, kto na ministerstve dopravy vypustil takúto hlúposť. Predpokladám, že majiteľ mazdy tam má dobré známosti...
01. september 2014

Sused

Tento podnet je stale v rieseni? Auto tam do dnesneho dna stoji bez pohnutia a lenivej bezzubej samosprave to je jedno.
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetné vozidlo bolo odstránené 05.03.2018 mestskou časťou Bratislava – Petržalka.


Kto? MÚ Petržalka - Oddelenie životného prostredia

MÚ BA - Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania