Podzemna voda

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Igor 18. septembra 2015

Dobry den

poprosim informaciu ohladne kvality a kontaminacie podzemnej vody v casti Hradska, Majerska.
Do akej miery je uzitkove pouzivanie tejto vody nebezpecne pre zdravie?
Inac uz skoncila strajkova pohotovost zastupitelstva MC?
vdaka

Igor

23. september 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Štrajková pohotovosť trvá pokiaľ sa nezačne so sanáciou. Ministerstvo životného prostredia vykonalo roziahli geologický výskum skládky, ktorý si môžete prečítať tu:

http://www.minzp.sk/tlacovy-servis/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2015/tlacove-spravy-august-2015/mzp-podzemne-vody-zitneho-ostrova-nie-su-ohrozene-skladkou-vo-vrakuni.html

Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
MÚ MČ Bratislava-Vrakuňa
03. máj 2016

Martin Dieška

Dobrý deň pán starosta, tak mi prosím povedzte, prečo voda zo studne vo Vrakuni smrdí po Dimitrovke, ja si ten smrad pamätám, takže nič nieje vyriešené, málo bojujete za životné prostredie a ešte sa Vás chcem spýtať aká bude veľká tá kapsula z betónu, čo má zastaviť priesaky, viete koľko to je 120-tisíc kubíkov humusu? a čo potom s ňou? Pán starosta makajte prosím Vás na tom, nebuďte populista, tak to konečne pomenujte, čo sa bojíte, že Vás vykopnú ako z SDKU? Prosíme Vás, zapracujte na tom a nenechajte drízdať nezmysly o ružovej situácii ľudí, ktorí nemajú radi toto mesto a sú dušou v inom kraji Slovenska, alebo dokonca v zahraničí.
Ďakujem Vám, zostávam s pozdravom
Martin Dieška, Bratislava
04. máj 2016

Igor

MC by mohla byt aktivnejsia. Zaujimalo by ma ako je to s tou strajkovou pohotovostou nasich volenych zastupcov. Neevidujem ziadne kroky, iba prazdne slova. Dalej, preco sa miesto nevyznaci tabulami - toxicka zona a pod? Mna tiez neskutocne vytaca, ze nie je mi umoznene pouzivat vodu zo studne, naozaj smrdi a na vsetko musim vyuzivat mestsku vodu - drahu. O toto by mala sa znizit aspon dan z nehnutelnosti a kompenzaciu si MC moze ziadat od statu. Co robi MC pre obyvatelov? Cele je to zle, vsade bordel, hnusne verejne casti, doprava. Budicek starosta.
05. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p.Dieška,
za ostatný rok vo funkcí som urobil všetko, čo bolo v mojich silách. Zorganizoval som 5 tlačových konferencií, 3 okrúhle stoly za účasti štátneho tajomníka min. živ. prostredia, vrcholových pracovníkov BVS a samozrejme občanov Vrakune. Na ministerstvo som chodil ,,ako na klavír". Urobím všetko preto, aby skládka po niekoľkých desaťročiach prestala nás-vrakunčanov traumatizovať. Vykopnúť ma môžete Vy, občania Vrakune, ak Vás o tri roky nepresvedčím, že som z Vrakune urobil lepšie miesto na život. Ja aj však napriek Vašej kritike považujem svoju prácu za zmysľuplnú a užitočnú. Pekný deň

Martin Kuruc
starosta MČ Bratislava-Vrakuňa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania